Yaşam

Yat Taşımacılığı Nasıl Gerçekleştirilir?

Yat taşımacılığı, ağır nakliye taşımacılığında en zor ve hassas olan nakliye işlemleri olarak bilinir. Yat taşımacılığında özellikle karadan yapılan tekne transferi, uzmanlık ve dikkat gerektiren önemli bir iştir. Tam da bu nedenle yat taşımacılığında, yat ve tekneler için özel ekipmanlar temin edilir ve kullanılmasına özen gösterilir. Bu ekipmanlar, istenilen ağırlıktaki yüklerin taşınmasını mümkün kılan, özel olarak tasarlanmış ağır nakliyat araçlarıdır.

Yat taşımacılığı, ülke içerisinde ve ülke dışı olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilebilir. Taşınacak olan yat ve teknelerin boyları, ağırlıkları ve ölçüleri birbirlerinden farklı olacağı için nakliye aşamasında uygun araçların kullanılması çok önemlidir. Ekipmanların buradaki en büyük önemi, hızlı ve güvenli bir şekilde yat taşımacılığının gerçekleşmesini mümkün kılmaktır.

Genellikle yat taşımacılığı sahil bölgelerinde yaygın kullanılır. Bu nedenle profesyonel yat taşımacılığı yapan firmalar, ülkelerin sahil kesimlerinde ağırlıklı olarak hizmet vermektedirler.

Yat Taşımacılığı Aşamaları Nelerdir?

Müşteri ile iletişim kurulduktan sonra taşınacak yatın ölçüleri alınır. Tekneyi taşıyacak donanıma sahip ekipmanlar ve özel araçlarla birlikte bulunan adrese intikal edilir.

Yatın yüklenmesi esnasında herhangi bir problem yaşanmaması için öncesinde detaylı bir plan oluşturulur. Özel ekipmanlarla birlikte oluşturulan planlar dahilinde tekne, araçlara yüklenir.

Yapılan teknik analizler ve planlamalar doğrultusunda teknenin sağlamlığı ölçülür, nakliye sırasında olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmamak amacıyla tüm önlemler alınır.

Nakliye sürecine geçildiğinde güvenliği sağlamak amacıyla seyir boyunca eskort araçlar eşlik eder.

Müşterinin istediği alana istenilen zamanda ulaştırılan tekneler, güvenli bir biçimde indirilir ve teslim edilir.

Yat taşımacılığı, oldukça özen isteyen bir taşımacılık faaliyetidir. Bu nedenle her firmanın yapması mümkün değildir. Yat taşımacılığı yapmak için uluslararası nakliye kurallarına uygun izinlerin elde edilmesi, nakliyeyi gerçekleştiren firmalar için elzemdir. Yat taşımacılığının sorunsuz gerçekleşebilmesi için yalnızca özel ekipman değil, profesyonel kadro da şarttır. Alanında uzman personel, taşınma sürecinin güvenli ve hasarsız biçimde sonlanmasında büyük rol oynar. Yat taşımacılığı, profesyonel destek alınmadan yapılamayacak kadar hassas bir iştir. Batı Innovative Logistics, sizlere ihtiyacınız olan profesyonel desteğin tüm avantajlarını sunarak, nakliye işlemlerini kusursuz bir biçimde yönetiyor. Detaylı bilgi için Batı Innovative Logistics web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu