Yaşam

YAŞLI KADINI BIÇAKLAYARAK ÖLDÜRMÜŞTÜ: 25 YIL HAPİS CEZASI ALDI

Muratlı’da uzun yıllar görev yapan emekli öğretmen Necati Saygın’ın eşi Naciye Saygın’ın bıçaklanarak öldürülmesine ilişkin davada, zanlı Fedai K.’ya ‘Kasten Öldürme’ suçundan 25 yıl hapis cezası verildi.

Edinilen bilgiye göre; 1 Mayıs 2019 tarihinde Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde Fedai K., 72 yaşındaki Naciye Saygın’ı daha önce kendisine hakaret ettiğini savunarak; apartman girişinde bıçaklayarak öldürmüştü. Olaydan bir süre sonra yakalanan zanlı, tutuklanmıştı.

Fedai K. hakkında ‘Kasten Öldürme’ gerekçesiyle Tekirdağ 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Mahkemedeki savunmasında Fedai K., “Bana daha önce arkadaşlarımın yanında hakaret etmişti. Bu konuyu konuşmak için evine gittim. Naciye Saygın apartmana giriş yaptığı sırada arkasından ben de içeri girdim. Ancak o andan kendimi kaybetmişim. Ne yaptığımı olay yerinden ayrıldıktan sonra anladım” dedi.

Mahkeme, Fedai K.’yı kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırırken, sanığın sabıkasız olması ve mahkemedeki davranışlarını da göz önünde bulundurarak; cezasını son olarak 25 yıla düşürdü.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu