Çorlu

“Yarıyıl Şenliği” Büyük İlgi Gördü

Çorlu Belediyesi “Yarıyıl Şenliği” sona erdi. Yarıyıl tatili nedeniyle Çorlu Belediyesi tarafından çocuklar için ücretsiz olarak düzenlenen bilim, sanat, gezi, spor ve eğlence dolu tatil etkinliklerine yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

24 Ocak – 06 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen Çorlu Belediyesi “Yarıyıl Şenliği” büyük ilgi gördü. Şenliklere aileleriyle birlikte katılan çocuklar doyasıya eğlenme fırsatı buldu.

Okulların tatil olmasını fırsat bilen çocuklar Çorlu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Yarıyıl Şenliği” etkinlikleri kapsamında aileleri ile birlikte Atatürk Evi, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi ve Tarihî Çorlu Evi’ni ziyaret etti.

Binlerce Ziyaret Gerçekleştirildi

Atatürk Evi’ni bin 69 yetişkin, 283 0-6 yaş grubu çocuk ve bin 64 öğrenci olmak üzere toplam 2 bin 416 kişi; Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni 969 yetişkin, 478 0-6 yaş grubu çocuk ve bin 12 öğrenci olmak üzere 2 bin 459 kişi; Tarihî Çorlu Evi’ni ise 273 çocuk ve 177 yetişkin olmak üzere 450 kişi ziyaret etti.

Tiyatro Salonu Hıncahınç Doldu

Çocuklar için yarıyıl tatili boyunca ücretsiz olarak sahnelenen tiyatro oyunları da büyük ilgi gördü. Çorlu Belediyesi Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde sahnelenen Noel Baba Karlar Ülkesi’nde, Bremen Mızıkacıları Ali Baba’nın Çiftliği’nde, Karagöz ile Hacivat Gölge Oyunu, Sihirli Adres, Dişlerin Dünyası, Elmalı Korsan Define Peşinde ve Rapunzel tiyatro oyunlarını pürdikkat izleyen çocukların mutluluğu gözlerinden okundu. Çocuklar yer yer oyunlara eşlik etmeyi de ihmal etmediler. Yedi gün boyunca günde iki seans olarak sahnelenen oyunları ise 4 bin 200 çocuk ve yetişkin izledi.

Mucitler Kodlama Atölyesi’nde Buluştu

Ücretsiz olarak 100 kişilik kontenjanla tatil boyunca ayrıca eğitim veren Çorlu Belediyesi İnovasyon Merkezi Robotik Kodlama Atölyesi’nde başvuran 115 öğrencinin tamamı ücretsiz olarak kodlama eğitimine tabi tutuldu. Adeta mucitlerin buluşma noktası hâline gelen atölyede eğitim gören çocuklar ilk fırsatta kursa kaydolmak istediklerini söylediler.

Havuzun Keyfini Çıkardılar

Öte yandan Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda rutin derslerin dışında gerçekleştirilen yarıyıl eğitimlerinden faydalanmak üzere 100 öğrenci başvuruda bulunarak ücretsiz yüzme eğitimi aldı. Çocuklar havuzda geçirdikleri zamandan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek havuzda doyasıya yüzmenin keyfini çıkardılar.

Yazar= Çorlu Belediyesi | Bülten

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu