Yaşam

FIRTINA, SAĞANAK VE KARLA KARIŞIK YAĞMUR UYARISI!

AFAD Tekirdağ tarafından uyarı üstüne uyarı yapılarak, olumsuz hava şartlarına dikkat çekti.

 

Yağmur, Karla karışık yağmur ve fırtına konusunda uyarıda bulunan AFAD ekipleri bu gece saatlerinden itibaren etkili olacağını kaydetti.

KUVVETLİ POYRAZ UYARISI

AFAD Tekirdağ, ilk uyarısında, poyraza dikkat çekerek şu sözlere yer verdi:” Firtina Uyarisi 08.02.2022 sabah saatlerinden itibaren Marmara’nın kuzeyinden başlayarak kuvvetli rüzgarın yönünü kuzey ve kuzey doğuya (poyraz) döneceği 09,02,2022 Çarsamba sabah saatlerine kadar kuvvetli, Marmara Bolgesi’nin kuzey kesimlerinde ve Kuzey Ege kıyılarında kısa sureli fırtına (60-80 km/saat) şekline esmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. AFAD TEKIRDAG ” sözlerine yer verdi.

SAĞANAK UYARISI

ikinci yaptığı uyarıda ise AFAD ekipleri, şu sözleri ifade etti:” Trakya’da beklenen yağışların 07.02.2022 Pazartesi akşam ve gece saatlerinden itibaren 08.02.2022 Salı akşam saatlerine kadar kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışların Salı sabah saatlerinde ruzgarin kuzeye dönmesiyle birlikte Kırklareli çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar, şehrin kuzey ve yüksek kesimlerinde kuvvetli kar (10-20cm.),

Edirne ve Tekirdağ çevrelerinde yağmur ve sağanak, Salı sabah saatlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sel, su baskını, buzlanmaya karsi dikkatli olunmalıdır. AFAD TEKIRDAG”

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu