Yaşam

Yahya Kemal Beyatlı, Trakya’nın ‘kültür merkezi’ oldu


  Abdullah YALÇIN/TEKİRDAĞ,(DHA) –  TEKİRDAĞ’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne bağlı Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi, geçen yıl 350 etkinlikte…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

 

Abdullah YALÇIN/TEKİRDAĞ,(DHA) –  TEKİRDAĞ’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne bağlı Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi, geçen yıl 350 etkinlikte 120 bin kişiyi ağırladı.

Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde bulunan Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi, sanat etkinlikleriyle dikkat çekiyor. Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi, 2022 yılında toplam 350 etkinliğe ev sahipliği yaptı. Gerçekleştirilen toplantı, gösteri, konferans, seminer, sempozyum, sergi, tiyatro, yarışmalarında aralarında bulunduğu 350 etkinlikte 120 bin kişi sanatla buluştu. 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün de içinde bulunduğu Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi sadece Tekirdağ’ın değil, tüm Trakya’nın en önemli yaşam alanı oldu. Öyle bir yaşam alanı oldu ki, 2022 yılında 18 bin metrekare kapalı alanı bulunan yani yatma yerleri, yeme içme yeri kafesi olan, kütüphanesi olan, salonları ile galerileri ile fuaye alanları ile Tekirdağ halkına hizmet etti ve 2022 yılında 120 bin civarındaki insan merkezi ziyaret etti. Bu 120 bin insanın 40 bini kütüphane için geldi, onun dışında kalan 80 bin kişi çeşitli gösteriler, sempozyumlar, paneller, toplantılar, müzik gösterileri, tiyatrolar gibi etkinlikler ile merkezimizi ziyaret etmiş oldu” dedi. 

CUMHURİYETİN 100’ÜNCÜ YILINDA BU RAKAMLARI YUKARIYA ÇEKECEĞİZ

2023 yılında bu rakamları daha da yukarı çekeceklerini belirten Hacıoğlu, ‘’2019 yılında biz Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nin Trakya’nın bir cazibe merkezi olacağını söylemiştik. Rakamlar gösteriyor ki, yaklaşık 200 bin nüfusu olan Süleymanpaşa’da 120 bin insanın Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezini bir vesile ile ziyaret etmesi buranın ne kadar önemli bir cazibe merkezi olduğunun da göstergesidir. Aslında burada daha önemli olan konu şudur, Trakya insanı, Tekirdağ insanı kültür ve sanata değer veren insandır. Yani hem sanatsal hem kültürel çalışmalarda yoğun bir ilgi gösterdiler ve bütün etkinlikler neredeyse dolu dolu geçti. Amacımız 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında bu rakamı daha yükseklere çekmek. Daha çok yapacağımız sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerle Tekirdağ’ halkını buraya çekmek” diye konuştu.(DHA)
 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu