Tekirdağ

YAĞCI BAĞLANTI YOLU 21 TEMMUZ’DA AÇILIYOR

YAĞCI BAĞLANTI YOLU 21 TEMMUZ’DA AÇILIYOR

20/07/2023 11:10:35

 

Vatandaşlara güvenli ve konforlu ulaşım imkânı sağlamak amacıyla yol ağını genişletip geliştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yol yapım hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

 

Süleymanpaşa ilçesi Yağcı Mahallesi’ni Hayrabolu Karayolu’na ve D110 No’lu Malkara Karayolu’na bağlayan güzergâhta bulunan 7,5 km uzunluğunda ve 7,5 m genişliğinde stabilize yola silindirle sıkıştırılmış beton serimi yapılarak bu güzergâhtaki ulaşım daha konforlu ve güvenli hale getirildi. Bu sayede çevrede bulunan çok sayıda mahallenin ulaşımında ve bölge trafiğinde önemli derecede rahatlama yaşanacağı öngörülüyor.

Yapım çalışmaları tamamlanan bağlantı yolu, 21 Temmuz 2023 Cuma günü törenle hizmete açılacak.

 

BAŞKAN ALBAYRAK: “HAYRABOLU YOLU VE MALKARA YOLU 11 KİLOMETRE DAHA KISALMIŞ OLACAK”

 

Açılışı yapılacak olan Yağcı Mahallesi, Hayrabolu ve Malkara bağlantı yolu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Kadir Albayrak, “Sezonun açılması ile birlikte 11 ilçe genelinde yol çalışmalarımıza ağırlık verdik. Bu kapsamda Fen işleri ekiplerimiz tarafından, Yağcı Mahallesi, Hayrabolu ve Malkara bağlantı yolu beton yol yapımı çalışmaları hız kesmeden devam ederek tamamlandı. Belediyemizin yol yapım çalışmalarıyla Hayrabolu yolu ve Malkara yolu 11 kilometre daha kısalmış olacak. Vatandaşlarımızın daha konforlu ulaşım sağlayabilmeleri için çalışmalarımız kesintisiz bir şekilde devam edecek. Yağcı Mahallesi, Hayrabolu ve Malkara bağlantı yolunun vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu