DepremYaşam

Valilik Uyardı Deprem Olacak Haberine İtibar Etmeyin!


Sosyal medya hesapları üzerinden halkı galeyana getirmek ve korkutmak amacıyla yapılan Tekirdağ bölgesinde 8,2 şiddetinde deprem yaşanacağı iddia edilen paylaşımlar…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Sosyal medya hesapları üzerinden halkı galeyana getirmek ve korkutmak amacıyla yapılan Tekirdağ bölgesinde 8,2 şiddetinde deprem yaşanacağı iddia edilen paylaşımlar asılsızdır.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 10 ilde hissedilen 7, 7 büyüklüğünde depremin ardından kendilerine troll ismini veren provokatörler halkı korkutmak ve galeyana getirmek için çalışanlarına başladı.

Hemen hemen her bir olaydan sonra ortaya çıkan kişi veya kişiler şimdi ise Tekirdağ Valiliği’nin sözde açıklama yaptığını ifade ederek, bu gece saatlerinde Tekirdağ’da deprem olacağı kaydedildi.

Trollerin yaptığı paylaşımda, ”Tekirdağ’da gece sularında 8.2 şiddetinde deprem bekleniliyor. Tekirdağ valisinin yaptığı açıklamaya göre Vatandaşların önlem alması istendi. Etkilenicek İlçeler Çorlu, Ergene, Kapaklı, Marmaraereğlisi’ sözleri yer aldı.

Yapılan bu paylaşımların tamamen asılsız olduğunu unutmayınız. Bu tarz konularda öncelikle Tekirdağ Valiliğinin sosyal medya hesaplarından, sonra belediyelerin sosyal medya hesapları ve güvenliğiniz haber sitelerinden durumu kontrol ederek teyit ediniz.

+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu