Çorlu

Vali Yıldırım Diktaş’ı Ziyaret Eti

VALİ YILDIRIM DİKTAŞ’I ZİYARET ETİ

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve beraberindeki heyet, Çorlu’da faaliyet gösteren Diktaş Yağ Sanayi’ni ziyaret etti. Mehmet Diktaş tarafından tarihi yapılan yağ müzesini gezerek bilgiler aldı.

Çorlu’da,1932 yılından bu yana yağ sanayinde faaliyet gösteren Diktaş Yağ Sanayi Sahibi Mehmet Diktaş ve oğlu Orhan Diktaş, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve beraberindeki heyeti işletme önünde karşıladı. İlk önce 90 yıllık fabrikayı gezen Vali Yıldırım ve beraberindekiler, daha sonra Mehmet Diktaş tarafından uzun yıllardan bu yana üzerinde çalışılan ”Yağ Müzesini” gezdi. Burada tarihi yağ makinelerini ve bunlara bağlı entegre çalışan makineleri inceleyen heyete, Diktaş detaylı bilgiler aktardı. Bölgedeki yağ sektörü ile ilgili Vali Yıldırım ve katılımcılara bilgi veren Diktaş, daha sonra özel çalışma ofisinde bulunan tarihi eser ve materyalleri de hayate göstererek onlarla ilgili de bilgiler aktardı. Uzun bir süre burada kalan heyet, daha sonra yenen akşam yemeğinin ardından işletmeden ayrıldı.

‘ZİYARETTEN MUTLULUK DUYDUM’

Kendisine yapılan ziyaretten dolayı memnun ve mutlu olduğunu ifade eden Mehmet Diktaş, ”Vali Yıldırım ve beraberindeki heyetin ziyaretinden son derece mutlu oldum. Kendilerine, değerli eşlerine ve ilçe kaymakamlarımız ile diğer katılıan herkese teşekkür ve minnetlerimi sunuyorum. Biz, 1932 yılından bu yana bölgede yağ sektöründe faaliyette bulunuyoruz. 4. nesil olarak işlerimize devam ediyoruz” dedi. Tekirdağ Valisi Yıldırım’ın yaptığı ziyarete, eşi Güllühan Yıldırım, Çorlu Kaymakamı Mustafa Eldivan, Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı ve eşi Ayşenur Taşçı, Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Çorlu İlçe Emniyet Müdürü Murat Tabak, Çorlu İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Engin Türk eşlik etti.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu