TekirdağYaşam

Vali Aziz Yıldırım Yaz Kuran Kursları Şenliği’ne Katıldı

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım, Süleymanpaşa ilçesi Amfi Tiyatro’da düzenlenen Yaz Kuran Kursları Şenliği’ne katıldı.

Yaz Kuran Kursları Şenliği, mehteran takımının yürüyüş yapması ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Ardından bir konuşma yapan Vali Yıldırım; “Bu amfi tiyatro pek çok program için doldu ama hiç böylesi olmamıştı. Bu katılımınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Evlatlarını, yavrularını hem dinini hem dünyasını öğrensin diye Yaz Kuran Kursları’na gönderdiği için  ailelerimizi tebrik ediyorum. Bugünün küçükleri olan evlatlarımız, kendilerine yüklenilen bu bilgilerle büyüyecekler, bu bilgilerle mücehhez olacaklar, bu bilgilerle hayatlarını devam ettirecekler. Temelini sizler attınız, atılmasına sizler vesile oldunuz. Bizim hocalarımızda, Diyanet İşleri Başkanlığımızın çok kıymetli hocaları da onlara yardım edenlerde bu evlatlarımızın güzelliklerle donanmasında vesile oldular. Onlara da sizlerin huzurunda ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugünün küçüğü, yarının büyüğü. Bu evlatlarımız dünyalarını ve dinlerini öğrendikleri taktirde iki kanatlı bir kuş gibi çok rahatlıkla uçacaklar ve hayatlarını en güzel şekilde idame ettirecekler.

Hem vatan sevgisini hem birbirlerine olan sevgiyi, insan sevgisini, büyüklerine olan sevgiyi, doğaya olan sevgiyi, hayvanlara olan sevgiyi, hepsini öğrenecekler ve bu sayede kendini bilen insanlar olarak yetişmiş olacaklar. Dinini öğrenmek hakikaten çok önemli. Değerli anne babalar, sizlerin görevi çok büyük. Hem dünyalarının en iyi şekilde olabilmesi için eğitimlerine gayret sarf edeceksiniz. Okullarımıza göndereceğiz, onlar ne kadar devam ediyorlarsa okumaları için teşvik edeceğiz, üniversitelere göndereceğiz ama dinlerini de öğrenmeleri için kendilerine imkanları sunacağız.

Diyanet İşleri Başkanlığımız zaten bu imkanı Yaz Kuran Kurslarıyla da sunuyor. Oraya göndermeniz de yeterlidir. Hiçbir şekilde gözünüz arkanızda kalmasın. Hepinize tekrar bu güzel akşamda, bu güzel etkinlik için teşekkürlerimi sunuyorum. Evlatlarımızı tebrik ediyorum. Onları yetiştiren bütün hocalarımıza, eğitmenlerimize, öğretmenlerimize şükranlarımı arz ediyorum. Bu programı düzenleyen değerli mesai arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Şenlik, ilahiler söylenmesi ve tiyatro gösterisinin ardından sona erdi.

Şenliğe Vali Aziz Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Uğur Özcan, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, İl Müftüsü Mustafa Soykök, Tekirdağ İl Müftülüğü personeli, Kuran Kursu öğrencileri ve aileleri katıldı.

 

Bu haber Tekirdağ Valiliği’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu