Çorlu

Üniversiteler Online Oldu, Çorlu Belediyesi Bursları Durdurdu!

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonrasında üniversiteler online eğitime geçti. Çorlu Belediyesi tarafından 80 öğrenciye verilen bursların ödemesi durduruldu. Çorlu Belediyesi tarafından yapılan son açıklamaya göre, üniversitelerin online eğitime geçmesinden dolayı bursların ödemesinin durdurulduğu bildirdi.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından üniversitelerde online eğitime geçildi. Çorlu’da ikamet eden ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine yönelik olarak 2021 yılında hayata geçirilen “Çorlu’nun Filizleri” projesinde “Yükseköğrenim Burs Yardımı” alan öğrenci sayısı 2022-2023 eğitim öğretim yılında 80’e ve burs bedeli ise karşılıksız olarak eğitim öğretim yılı döneminde her ay (9 ay boyunca) 800 TL olarak karar verilmişti.

Çorlu Belediyesi tarafından yapılan son açıklamaya göre, üniversitelerin online eğitime geçmesinden dolayı bursların ödemesinin durdurulduğu bildirdi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:” Merhaba üniversitelerin online olması nedeniyle yönetmelik gereği burslarımızın ödemesi durdurulmuştur. Bilgilerinize

BURSLAR ATATÜRK EVİ’NDEN GELEN GELİRLERLE SAĞLANIYOR!

Çorlu belediye başkanı Ahmet Sarkurt sık sık her konuşmasında Bursların Çorlu Atatürk Evi’nden elde edilen gelir ve belediye bütçesinden aktarılan kaynaklarla sağlandığını ifade ediyordu. En son yaptığı konuşmada Sarıkurt Burs Ödemelerinin başladığını, bu yıl 80 öğrenciye 9 ay boyunca aylık 800 TL karşılıksız burs ödemesi yapılacağını ifade ederek şu sözlere yer vermişti:

” Onlar Çorlu’nun güzel çocukları, onlar geleceğimiz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, yarınlarımızı inşa edecek olan “Çorlu’nun Filizleri”ne eğitim hayatlarında başarılar diliyorum.

Onlara güveniyor ve bir nebze de olsa destek olabilmekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Umarım onları gelecekte çok güzel yerlerde görme imkanımız olur. Her şey çocuklarımız için…”

+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu