Asayiş

Üniversite Hastanesi’nde Yangın Çıktı: Hastalar Tahliye Edildi

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (TNKÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde çamaşırhanede yangın çıktı. Hastaneyi duman kaplaması üzerine hastalar tahliye edildi, hastane hasta kabulüne kapatıldı. Dumanın tahliye edilmesinin ardından ise hastalar tekrar hastaneye yerleştirildi.

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi çamaşırhanesinde kurutma makinesinden yangın çıktı.

Yangında dumanlar hastanenin alt katlarını kapladı. Durumu itfaiye haber veren hastane görevlileri, afet planı kapsamında hastaneyi tahliye etti. Acildeki ve katlardaki hastalar kontrollü olarak hastane bahçesine tahliye edildi.

Yangını söndüren itfaiye ekipleri, yaklaşık bir saatlik çalışma sonunda makinelerle dumanı dışarıya tahliye etti. Yatan hastalar tekrardan servislere alındı. Acil servis ise hasta kabulüne kapatıldı.

Yangınla ilgili olarak açıklamalarda bulunan TNKÜ Rektörü Mümin Şahin, “Hastanede dumaların görülmesi üzerine çamaşır haneyi kontrol eden görevlimiz kurutma makinesinden dumanların çıktığını görmüş ve durumu itfaiye haber vermiştir. Bizler de afet yönetim planı dahilinde kontrollü olarak hastalarımızı tahliye ettik. Karbondioksit oranının normale dönmesinin ardından ise hastalarımızı yeniden servislere aldık. Önemli bir durum yok. Herşey kontrol altında” diye konuştu.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu