SporYaşam

Uluslararası Süleymanpaşa Cup’ta dereceye girenlere ödülleri verildi


Abdullah YALÇIN / TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bu yıl 7’ncisi düzenlenen ‘Uluslararası Süleymanpaşa Cup’ yelken yarışları sona erdi. 5…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Abdullah YALÇIN / TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bu yıl 7’ncisi düzenlenen ‘Uluslararası Süleymanpaşa Cup’ yelken yarışları sona erdi. 5 gün süren organizasyon sonunda düzenlenen törenle, 6 kategoride dereceye giren 24 sporcuya ödülleri verildi.

Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliğinde, Türkiye Yelken Federasyonu ve Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü destekleri ile bu yıl yedincisi gerçekleştirilen Uluslararası Süleymanpaşa Cup Yelken Yarışları, ödül töreni ile sona erdi.

6 ülkeden toplam 356 sporcunun mücadele ettiği ve 5 gün süren organizasyonda; Senior Genel, Senior Kız, Junior Genel, Junior Kız ve Bambino Genel, Bambino Kız (2014 ve üzeri doğumlu) olmak üzere altı kategoride dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi.

Tekirdağ Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül törenine, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, siyasi parti temsilcileri, sporcular ve antrenörler katıldı.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başlayan ödül töreninde, kendi kategorilerinde en yüksek puanları toplayarak dereceye giren genç sporculara kupaları takdim edildi. Organizasyonla ilgili konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, yarışlarda, centilmence mücadele eden sporcuları tebrik ettiğini söyledi.

Uzunlar, “Dereceye giren şampiyonlarımıza kupa ve ödüllerini takdim ettik. Bizim adımıza şehrimizin tanıtımına yönelik çok önemli bir organizasyon oldu. 5 gün boyunca tüm misafir ülke ve şehirlerimizden gelen sporcularımızı ve antrenörlerimizi en iyi şekilde ağırladık. Derece kazanan ve daha önemlisi burada mücadele eden tüm sporcularımızı bir kez daha tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Ödül almaya hak kazanan sporcuların isimleri ise şöyle oluştu:

SENIOR GENEL

1. Fikret Tacar- Fenerbahçe Doğuş Yelken
2. Tayfun Türk- Bodrum Belediye Yelken
3. Cengiz Eren Güvenç- Yalıkavak Yelken

4. BorislavNikolov- Port Varna (Bulgaristan)
5. Tan Güneç- Yalıkavak Yelken

SENIOR KIZLAR

1. Derin Bartan- Yalıkavak Yelken
2. Derin Değişen- Era Bodrum Yelken
3. Melis Bolat- Tekirdağ Yelken

JUNIOR GENEL

1.Elif Tecere- Türk Junior Milli Takımı
2. Ege Dai- Türk Junior Milli Takımı
3.Eymen Pehlivan- Türk Junior Milli Takımı

4. Ahmet Arel Barut- Türk Junior Milli Takımı
5. Ateş Canuysal- Türk Junior Milli Takımı

JUNIOR KIZLAR

1. Elif Tecere- Türk Junior Milli Takımı
2. Ada Vera Tüfekçiler- Türk Junior Milli Takımı
3.ElyaŞakaklı- Türk Junior Milli Takımı

BAMBINO GENEL

1. Mert Durkal- Fenerbahçe Doğuş Yelken
2. Maya Karabat- Marmara Yelken
3. Damla Derinsu Karagün- İskenderun Yelken

4.Ada Aden Vatansever- Era Bodrum Yelken
5. Deniz Mert Özsöz- Teos Yelken

BAMBINO KIZLAR

1. Maya Karabat- Marmara Yelken
2. Damla Derinsu Karagün- İskenderun Yelken
3. Ada Aden Vatansever- Era Bodrum Yelken

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu