Tekirdağ

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURULUŞUNUN 100. YILI KUTLAMALARI ÇELENK SUNMA TÖRENİ İLE BAŞLADI

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURULUŞUNUN 100. YILI KUTLAMALARI ÇELENK SUNMA TÖRENİ İLE BAŞLADI

28/10/2023 18:51:12

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yıl dönümü dolayısıyla Tekirdağ’da geniş çaplı bir katılımla çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Süleymanpaşa ilçesindeki Tarihi Valilik Binası önünde bulunan Atatürk Anıtına; Tekirdağ Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından çelenk sunulması ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Daha sonra Tekirdağ Valisi Recep Soytürk’ün Şeref Defteri’ni imzalaması ile çelenk sunma töreni sona erdi.

Vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirilen çelenk sunma töreninin ardından Tekirdağ Valisi Recep Soytürk ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Süleymanpaşa çarşısını ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldiler. Esnaf ve vatandaşlara Türk Bayrağı hediye eden Vali Soytürk ve Başkan Albayrak herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladılar.  

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “ATATÜRK, TÜRKİYE’NİN KALBİDİR VE O KALP EBEDİYEN ATMAYA DEVAM EDECEKTİR”

Program sonunda bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Ata’mızın en büyük eseri ve mirası olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Özgür, bağımsız ve demokratik cumhuriyetimiz, ulusal egemenliğimizin temelidir. Cumhuriyet ulusumuza eşitliği, adaleti, çağdaşlaşmayı, barışı, aydınlanmayı, hukuk güvencesini, eğitim hakkını, zenginlik ve refahı getirmiştir. Bizler özgür, mutlu, güvenli ve onurlu bir şekilde yaşayabiliyorsak; bunu Cumhuriyet’e borçluyuz. Ata’mızın büyük emanetini gelecek nesillere en iyi şekilde devretmek tarihi görev ve sorumluluğumuzdur. Bu bilinçle Türkiye Cumhuriyet’imizin 100. yılını gurur içerisinde kutluyoruz. Atatürk, Türkiye’nin kalbidir ve o kalp ebediyen atmaya devam edecektir. Türkiye Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten duygularımla kutluyor, başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Çelenk sunma programına Vali Soytürk ve Başkan Kadir Albayrak’ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekilleri Nurten Yontar, Cem Avşar, Mestan Özcan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Uğurlu, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Baro Başkanı Av. Egemen Gürcün,   il protokolü, siyasi parti temsilcileri, STK’lar, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu