Yaşam

Tır Dolusu Göçmenler Şehire Yayıldı! Valilikten Açıklama

Kocaeli Gebze’de kaydedildiği iddia edilen görüntülerde, bir vatandaş 1 TIR dolusu kaçak göçmenin araçtan inerek insanların arasına karıştığı anları kaydetti….

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Kocaeli Gebze’de kaydedildiği iddia edilen görüntülerde, bir vatandaş 1 TIR dolusu kaçak göçmenin araçtan inerek insanların arasına karıştığı anları kaydetti.

TEKİRDAĞ VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA YAPILDI

Gebze’de 59 Plakalı TIR’dan şehre dağılan kaçak göçmen görüntüleriyle ilgili Tekirdağ Valiliğinden açıklama yapıldı.

Bazı basın-yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında, 22.05.2022 tarihinde, Kocaeli ilinde Jandarma ekiplerince durdurulan 59 plakalı, kapalı kasa bir araç içerisinde bulunan yabancı uyruklu şahısların kaçmaya çalıştığı esnada çekilen videosu yayınlanmaya başlanmış ve plaka rakam grubunun ilimize ait olması sebebi ile kamuoyu nezdinde olayın başlangıç veya geçiş noktasının ilimiz olduğu yönünde intiba uyandığı görülmüş, bu sebeple açıklama yapma ihtiyacı duyulmuştur.

Yaşanan olayın ilimiz ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. Adli tahkikat Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmektedir.

Aksi yönde yapılan paylaşım ve haberlerin doğru olmadığı kıymetli hemşehrilerimize saygıyla duyurulur.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu