Tekirdağ

TESKİ KAPAKLI İLÇESİ CANBAZLAR CADDESİ ALTYAPI İMALATLARINI TAMAMLADI

TESKİ KAPAKLI İLÇESİ CANBAZLAR CADDESİ ALTYAPI İMALATLARINI TAMAMLADI


23/08/2022 12:32:27

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu TESKİ, il genelinde başlatmış olduğu altyapı çalışmalarına büyük bir titizlik ile devam ediyor. Bu kapsamda Kapaklı ilçesinin Canbazlar Caddesindeki altyapı yatırımı tamamlandı.

Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Kapaklı İlçesinde, Kapaklı Belediyesinin üstyapı programı öncesinde Cumhuriyet Mahallesi Canbazlar Caddesi 2022 yatırım programına alındı. Yatırım programı kapsamında caddede yağmursuyu ve atık suyun birleşik aktığı eski hat iptal edilerek sadece atık suyu taşıyan Ø300 mm çapında toplam 1260 metre kanalizasyon hat imalatı yapıldı. Akabinde eski PVC içme suyu hatları devre dışı bırakılarak,  Ø110 mm çapında toplam  1240 metre HDPE İçmesuyu hattı, 7 adet sokak bağlantısı, 22 adet evsel abone bağlantı imalatı ile caddedeki altyapı yatırımı tamamlandı.

Başkan Albayrak, “Hizmete sunduğumuz altyapı yatırımımızın ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Canbazlar Caddesinde yapmış olduğumuz 2500 metre altyapı yatırımı yaklaşık 1.200.000,00TL mal edilmiş olup, tamamladığımız altyapı yenileme çalışması sonrasında caddenin kaldırım, yol, peyzaj ve aydınlatma çalışmalarını tamamlanması için Kapaklı İlçe Belediyesine teslim edildi. Hizmete sunduğumuz altyapı yatırımımızın ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Tekirdağ için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu