Tekirdağ

TESKİ Gücüne Güç Katıyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin bağlı kuruluşu olan ve il genelinde dev yatırımlara imza atan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ), 14 adet arıtma atığı taşıma konteynırı ve 7 adet kamyonu hizmete alarak filosunu güçlendirdi. 11 ilçede etkin ve verimli bir şekilde hizmet verebilme adına alınan araç ve ekipmanlar törenle hizmete alındı. TESKİ Genel Müdürü Turhan Toprak, araç ve ekipmanlar ile ilgili bilgi verdi.

TESKİ bünyesine kazandırılan araç ve ekipmanlar ile ilgili açıklamalarda bulunan  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Kurulduğumuz ilk günden bugüne hizmet odaklı çalışma prensibimiz doğrultusunda hayata geçirdiğimiz projelerle Tekirdağ için çalışıyoruz.

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğümüzün bünyesine kattığı 14 adet arıtma atığı taşıma konteynırı ve 7 adet 8 ton kapasiteli kamyon ile çevre temizliği çalışmalarında kullandığımız araç filomuzu daha da güçlendirdik.

Yaşamlarımızı sürdürdüğümüz çevremiz, dünün mirası yarının ise emanetidir. İlimiz genelinde tüm vahşi depolama faaliyetlerine son verdik. Entegre Katı Atık ve Elektrik Enerjisi Üretim Tesislerimizi kurduk. Ayrıca dev arıtma tesisleri inşa ederek denizlerimizde evsel atık sulardan kaynaklanan kirliliğin önüne geçtik.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak sağlıklı bir gelecek ve yeni nesillere daha güzel bir dünya bırakabilmek için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

Başa dön tuşu