Tekirdağ

TESKİ 2022 YILINDA İL GENELİNDE ÜSTYAPI SORUNUNU ÇÖZDÜ

İl genelinde önemli altyapı yatırımlarına imza atan ve hayata geçirdiği dev projelerle altyapı konusunda büyük bir atılım gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin bağlı kuruluşu TESKİ, 2022 yılında üstyapı konusunda da büyük bir mesafe kat ederek bu alanda yaşanan sorunu çözdü.

Arıza, abone bakım ve onarım faaliyetlerinden dolayı bozulan yollarda yaşanan sıkıntı, TESKİ’nin 2022 yılı içerisinde gerçekleştirdiği hamlelerle ortadan kaldırıldı. TESKİ 1 Ocak 2022 – 1 Ocak 2023 dönemini kapsayan ve toplamda 10.000.000 TL’yi bulan 2 adet üst yapı ihalesi gerçekleştirdi. Yapılan iki ihale ile başta Çorlu, Çerkezköy, Malkara, Hayrabolu, Ergene, Marmaraereğlisi ve Saray İlçelerinde 1926 noktada 17.000 m² asfalt, 400 m³ beton yol, 31.000 m² parke taş yapımı ile üst yapı onarımı tamamlandı. Diğer taraftan 11 İlçede TESKİ tarafından bozulan yolların onarımı da devam ediyor.

Süleymanpaşa İlçesinde 523 noktada parke taş, 192 noktada asfalt serimi, 81 noktada beton yol tamiratı işlemleri bedeli TESKİ tarafından Süleymanpaşa Belediyesine ödenmiş olup Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bedeli alınan üstyapı tamiratlarının yapılması beklenilmektedir. Ayrıca Kapaklı ve Hayrabolu İlçelerinde de bedeli TESKİ tarafından ödenmek kaydı ile üst yapı bakım ve onarım çalışmaları Kapaklı ve Hayrabolu İlçe Belediyeleri tarafından yapılmaya devam ediyor.

TESKİ’nin, yaptığı hamlelerle il genelinde üstyapı sorununu ortadan kaldırdığını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve TESKİ Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Albayrak, “TESKİ olarak altyapıda gerçekleştirdiğimiz atılımı üstyapıda da hayata geçirdik. 2022 yılında yapılan ihaleler ve 10 Milyon TL’yi bulan yatırımla bozulan yollarda yaşanan sıkıntılar ortadan kaldırıldı.  Vatandaşlarımız üst yapı ile ilgili taleplerini 7/24 Alo 185 Çağrı Merkezini arayarak ve TESKİ Genel Müdürlüğü Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığı’na bağlı 0 549 798 25 16 no’lu iletişim hattına kısa mesaj ve whatsapp mesajları ile iletebilirler.” dedi.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

Başa dön tuşu