Yaşam

Tekirdağ’da TYT-AYT sınavının simülasyonu yapıldı

Abdullah YALÇIN/TEKİRDAĞ,(DHA) – TEKİRDAĞ’da Süleymanpaşa Belediyesi tarafından, öğrencilerin üniversite sınavı heyecanını yenmesi için sınav simülasyonu gerçekleştirildi.

Süleymanpaşa Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen TYT-AYT sınav simülasyonu, Namık Kemal Üniversitesi’nin 10 fakültesinde üniversiteye hazırlanan yaklaşık 2 bin öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. ÖSYM standartlarında yapılan sınav öncesi öğrenciler, öğretmenlerin sınav giriş belgesi ve kimlik kontrolü sonrası salonlarına alındı. Öğrenciler, isimlerinin kodlamasını tamamladıktan sonra kitapçıktaki soruları çözmeye başladı.

Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla, “2023-2024 eğitim-öğretim yılına başladığımız eylül ayından günümüze kadar öğrencilerimiz okullarımızda çeşitli aktivitelerle sınavlara hazırlıklara başladılar. Bugün daha önceden planlamış olduğumuz üniversite sınav simülasyonunu Namık Kemal Üniversitesi’nde 10 fakültede gerçekleştiriyoruz. Bu sınava toplamda 2 binin üzerinde evladımız katılmakta. Bu sınavın en önemli özelliği bire bir üniversite sınavlarında ÖSYM’nin yapmış olduğu standartların aynısını evlatlarımıza bir tecrübe kazanmaları açısından uyguluyoruz. Yani öğrencilerimizin üniversite sınavında yaşayacakları heyecanı biz öne çekmiş oluyoruz. Burada tabi öğrencilerimiz için en önemli kazanım şu oluyor, haziran ayına kadar olan süreyi rahat bir şekilde değerlendiriyorlar, eksik olan konuları tekrar edip bu eksiklikleri giderip hayal etmiş oldukları puanlara bölümlere yerleşmeleri için bir zaman kazandırmış oluyoruz’’ dedi.

Bu yıl 3’üncü gerçekleştirilen sınav simülasyonuna katılan öğrenciler, sınav öncesinde salona girmek için uzun kuyruklar oluşturdu.(DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu