Asayiş

Sahte İçki İmalathanesine Operasyon 7 Bin Litre Etil Alkol Yakalandı!


Mehmet YİRUN/ÇORLU (Tekirdağ), (DHA)- TEKİRDAĞ’ın Çorlu ilçesinde jandarmanın düzenlediği operasyonda 7 bin 450 litre etil alkol ve içki yapımında kullanılan malzemeler…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Mehmet YİRUN/ÇORLU (Tekirdağ), (DHA)- TEKİRDAĞ’ın Çorlu ilçesinde jandarmanın düzenlediği operasyonda 7 bin 450 litre etil alkol ve içki yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Çorlu İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı çalışmada H.H.’nin ilçenin Hatipler Mahallesi’ndeki işletmesinde sahte içki üretip, piyasada sattığı belirlendi.

Teknik ve fiziki takibin ardından imalathaneye yapılan baskında, 7 bin 450 litre plastik özel yapım şişe ve bidonlara doldurulmuş etil alkol, sıvı ile katı maddelerin taşınması ve depolanmasında kullanılan 4 tane 10 tonluk, 1 tane 5 tonluk IBS tankı, 2 alkol şişeleme makinesi, 1 ambalajlama makinesi, 1 solvent arıtma makinesi ile piyasa değeri 800 bin lira olan malzemeler ele geçirildi.

İşletme sahibi H.H. hakkında adli işlem başlatıldı.  (DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu