Yaşam

Kuralları İhlal Eden Sürücülere 2 Milyon 500 Bin Lira Ceza

Abdullah YALÇIN/TEKİRDAĞ,(DHA) – TEKİRDAĞ’da jandarmanın ekiplerinin Ramazan Bayramı boyuncu yaptığı uygulamada kuralları ihlal eden sürücülere 2 milyon 500 bin lira ceza uygulandı. Hız kurallarını ihlal eden 309 sürücü, diğer trafik kurallarını ihlal eden 410 sürücü ile toplamda 719 sürücüye 2 milyon 500 bin, 183 lira idari para cezası uygulandı.

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte yollarda denetimlerini sürdürüyor.

Trafik kazalarının önlenmesi için yoğun önlem alan jandarma, 9 günlük bayram tatilinin ilk 5 gününde 89 farklı noktada 29 tim 69 personelinin katılımı ile denetimler gerçekleştirdi.

Yollarda başta emniyet kemeri ve kask kullanımı, trafikte cep telefonu kullanımı ve hız ihlalleri ile ilgili denetimler gerçekleştirilirken denetime sivil trafik ekipleri de katıldı.

Denetimlerde 2 bin 824 araç ve sürücüsü kontrol edildi. Uygulamalarda hız kurallarını ihlal eden 309 sürücü, diğer trafik kurallarını ihlal eden 410 sürücü ile toplamda 719 sürücüye 2 milyon 500 bin, 183 lira idari para cezası uygulandı.

Yapılan denetimler dışında; şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüslerle seyahat eden yol kullanıcılarına emniyet kemeri kullanmanın önemi anlatıldı.

‘Hayatla Yarışılmaz’ sloganı ile başta hız kuralları olmak üzere önem arz eden diğer trafik kurallarıyla ilgili bilgilendirme, bilinçlendirme faaliyetlerinde bulunuldu. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu