Edirne

Edirne’de Gazzeliler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- EDİRNE’de Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne şubesi tarfından Eski Cami’de cuma namazı çıkışı Gazze’de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı, ardından bayramlaşma töreni yapıldı.

AGD Edirne şube tarafından, kent merkezindeki Eski Cami’de Cuma namazı çıkışı Gazze’de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı. Çok sayıda vatandaşın da katıldığı cenaze namazının ardından vatandaşlar bayramlaşırken, Saadet Partisi eski Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, açıklamalarda bulundu.

‘GÜÇLÜ OLMADIĞIMIZ SÜRECE BU ZULÜMLER DEVAM EDER’

Dünya genelinde iyi, adil ve insanlığa değer veren hükümetlerin güçlü olmasının önemli olduğunu söyleyen İriş, “Eğer güç adil olanların elinde olursa orada adalet, sükun, huzur, kardeşlik, barış devam eder. Eğer güç ve kuvvet, zalim ruhlu insanların elinde, zalim ruhlu yönetimler elinde olursa, zulümle, kan ve gözyaşıyla kahrolurlar. Şu anda bunları yaşıyoruz. Dünyada dehşet derecede silah var, dehşet derecede güçler var. İnsanların gözleri önünde her gün insanlar ölüyor, Batı’nın kılı kıpırdamıyor. Müslümanların da çok kıpırdadığını söyleyemeyiz, en azından yönetimlerin kıpırdamıyor. Malum bu kadar insanız, 100 milyonlarca insan var İsrail’in çevresinde, hiçbir şey olmuyor. Demek ki bir şey yanlış. Bence Gazze’de yaşanan olaylar, insanlığın yeniden kendine getirmesi için çok önemli bir pencere açacak. 100 yıldan bu yana Batı kültürü, medeniyeti hakim peki nerede insan hakları, nerede özgürlükler? Onun için iyi ve dürüst olan, adil olan insanların, insanlık onuru taşıyan insanların ve devletlerin mutlaka güçlü olması lazım. Güçlü olamadığımız sürece bu zulümler devam eder, durmaz” dedi.(DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu