Yaşam

Tekirdağ’da askerlerin tarihi fotoğrafı yeniden canlandırıldı

Abdullah YALÇIN/TEKİRDAĞ,(DHA)-TEKİRDAĞ’da 1’inci Dünya Savaşı döneminde cepheye gitmeden önce 47 askerin tarihi valilik binası önünde çektirdiği fotoğraf, jandarma komandalarınca canlandırıldı.
Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi düzenlenecek. 1’inci Dünya Savaş döneminde 47 askerin cepheye gitmeden önce tarihi valilik binası önünde çektirdiği fotoğraf da sergi için arşivden çıkarıldı. Tarihi fotoğrafın aynısı, İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli 47 komando tarafından yeniden canlandırılıp, fotoğraflandı. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, İl Jandarma Komutanı Albay Ahmet Çetin ile İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık da tarihi fotoğrafı canlandıran komandolar ile hatıra fotoğrafı çektirdi. İki fotoğraf da sergide yer alacak. (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu