Yaşam

Tekirdağ’da 201 Bin Öğrenci Karne Aldı

Ruhan YALÇIN-Uğur AKAGÜNDÜZ/EDİRNE,(DHA)- EDİRNE, Tekirdağ ve Kırklareli’de 2021-2022 eğitim öğretim yılını tamamlayan öğrenciler karnelerini almanın mutluluğunu yaşadı. Tekirdağ’da 2021-2022 eğitim…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ruhan YALÇIN-Uğur AKAGÜNDÜZ/EDİRNE,(DHA)-

EDİRNE, Tekirdağ ve Kırklareli’de 2021-2022 eğitim öğretim yılını tamamlayan öğrenciler karnelerini almanın mutluluğunu yaşadı.

Tekirdağ’da 2021-2022 eğitim öğretim yılını tamamlayan 201 bin 143 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Karne heyecanı ile sabah erken saatlerde okula gelen öğrenciler, öğretmenlerinin ellerinden karnelerini aldı.  Süleymanpaşa ilçesinde bulunan 50’nci Yıl Ortaokulu’nda da öğrenciler karnelerini alırken, aileleri ise okul kapısı önlerinde heyecanla çocuklarının çıkmasını bekledi

Edirne’de  291 okulda toplam 55 bin 417 öğrenci karne aldı. Eğitim öğretim yılının 2’nci dönemini tamamlayan öğrencileri temsilen resmi karne dağıtım töreni, Edirne merkeze bağlı İnönü İlkokulu’nda düzenlendi.

Törene Vali Yardımcısı Ali Uysal, İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, müdür yardımcıları, okul yönetimi ve öğretmenler katıldı. Törende, öğrencilere sınıflarında karneleri dağıtılırken; dereceye giren 4’üncü sınıf öğrencilerine de plaket takdim edildi. Öğrenciler, hem karne almanın, hem de tatile başlamanın heyecanını bir arada yaşadılar.

Tören öncesi öğrenciler, İnönü İlkokulu önünde Vali Yardımcısı Ali Uysal’ı çiçeklerle karşıladı. Uysal, karşılamanın ardından okulun 1’inci sınıf şubelerini gezerek öğrencilere karnelerini dağıttı. Öğrencilerle tek tek tanışan Uysal, öğrencileri başarıları nedeniyle tebrik etti.

Uysal, Edirne’de 55 bin 417 öğrencinin karnelerini aldığını belirterek,”İnşallah yeni eğitim öğretim yılına başlamayı nasip etsin. Çocuklarımız bizim her şeyimiz, en büyük varlıklarımız. Yarın sınava girecek bütün öğrencilere de başarılar diliyorum” dedi.
Karne dağıtımının ardından Uysal, İnönü İlkokulu’nu derece ile tamamlayan 3 öğrenciye plaket takdim etti. Okul birincisi Mihrimah İşler, okul ikincisi Elif Yalçın ve okul üçüncüsü Selinay Puyraz’a plaket takdim eden Uysal, öğrencilere gelecek yıl başlayacakları ortaokul eğitim öğretiminde başarılar diledi.

Edirne’de okul öncesi eğitim kurumlarında 6 bin 740, ilkokullarda 16 bin 865, ortaokullarda 15 bin 774, ortaöğretim kurumlarında ise 16 bin 38 öğrenci karne aldı. İl genelinde ise 24 anaokulu, 102 ilkokul, 96 ortaokul ve 69 ortaöğretim okulu olmak üzere toplam 291 okul bulunuyor.

Kırklareli’de ise 51 bin 537 öğrenci karne almanın heyecanını yaşadı.(DHA)

Sitemiz  abonesidir. Bu kategoride yer alan haberler Demirören Haber Ajansı Muhabirleri tarafından geçilen haberlerdir ve sitemiz editörleri tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu