Yaşam

Tekirdağ ve Edirne’deki uluslararası öğrencilere, tanışma ve kaynaşma etkinliği

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- EDİRNE’de, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde Türkçe öğrenen uluslararası öğrenciler ile Trakya Üniversitesi’nde öğrenim gören uluslararası öğrencilerinin buluştuğu, tanışma ve kaynaşma etkinliği gerçekleştirildi.

Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) içerisinde birlikte yer alan, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (TÖMER) Türkçe öğrenen uluslararası öğrenciler ile Trakya Üniversitesinde öğrenim gören uluslararası öğrencilere yönelik tanışma ve kaynaşma etkinliği düzenlendi. Trakya Üniversitesi’nde gerçekleşen etkinliğe Tekirdağ NKÜ TÖMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Uğur Özgür, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Kevser Selvi, Öğretim Görevlileri Mine Engin Tekay, Zeynep Çimen ve Dr. Hasan Ali Güneş ile uluslararası öğrenciler katıldı.

Ziyarette NKÜ TÖMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Uğur Özgür ve Trakya Üniversitesi Dil Eğitim ve Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ramadan Doğan üniversitelerde yürütülen Türkçe eğitimi ve öğretimi üzerine fikir alışverişinde bulundu. Etkinlik sonrası ayrıca Edirne Çarşısı, Selimiye Camii, II. Bayezid Sağlık Müzesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Meriç Nehri ve Karaağaç çevresi ziyaret edilerek uluslararası öğrencilere tanıtıldı.(DHA)

 

 

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu