Yaşam

Macar Turan Vakfı Başkanı Biro: Erdoğan, Türk dünyası birliğinin devamı için önemli şahsiyet

Abdullah YALÇIN/ TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ’da bulunan Macar Turan Vakfı Başkanı Andras Zsolt Biro, “Erdoğan Başkan, sadece Türkiye için değil, aynı zamanda bütün Türk dünyası için, birliğin devamı için önemli bir karakter, önemli bir şahsiyet. Bu büyük şahsiyetin ülkenin başında olması, Türk dünyasının birlikteliği için önemli” dedi.
Süleymanpaşa Belediyesi’nin bu yıl 57’ncisini düzenlediği ‘Uluslararası Kiraz Festivali’ etkinlikleri kapsamında, Türk-Macar Konferansı gerçekleştirildi. Tekirdağ’daki Macar Kralı French Rakoczi Müzesi’nde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Macar Turan Vakfı Başkanı Andras Zsolt Biro, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Biro, açıklamasında, “Tekirdağ hem Türkler hem de Macarlar için tarihi açıdan çok önemli bir merkez nokta. Macar halkı için çok önemli olan bir şahsiyet French Rakoczi, bildiğiniz gibi sığınmak için Türkiye, Osmanlı’ya gelmişti ve burada hayatını doldurdu. Süleymanpaşa Belediyesi’ne özellikle bizleri davet ettikleri için teşekkür ederiz, bunun için müteşekkiriz kendilerine” dedi.
Türkiye’de yapılan seçimlere değinen Biro, “Konferansa başlamadan önce önemli bir noktaya değinmek istiyorum. Bildiğiniz gibi yakın dönemde bir seçim oldu Türkiye’de. Milli bir hükümet Türkiye’nin stabilliğini korumak üzere halkın kararıyla görevine devam edecek, bu bizim için çok önemli. Erdoğan Başkan sadece Türkiye için değil, aynı zamanda bütün Türk dünyası için birliğin devamı için önemli bir karakter, önemli bir şahsiyet. Bu büyük şahsiyetin ülkenin başında olması, Türk dünyasının birlikteliği için önemli. Biz kendimize düşen görevi en layıkıyla yapmaya çalışacağız. Sayın Başkana başarılar diliyoruz. Yapacağı ilk işlerden dolayı kendisine güç kuvvet diliyoruz” diye konuştu.
Biro, açıklamasının ardından Türk-Macar kardeşliğiyle ilgili konferans verdi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu