Yaşam

Tekirdağ Sahilinde Ölü Caretta Caretta Bulundu

Şafak TAŞOYAR /MARMARAEREĞLİSİ (Tekirdağ), (DHA)- TEKİRDAĞ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde, sahilde ölü caretta ceratte deniz kaplumbağası bulundu.

Marmaraereğlisi’nin Yeniçiftlik Mahallesi sahilinde bir caretta caretta deniz kaplumbağası gören vatandaşlar durumu yetkililere bildirdi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Marmaraereğlisi İlçe Tarım Müdürlüğü ve belediye veterineri bölgeye geldi. Ekiplerin yaptığı incelemede deniz kaplumbağasının ölü olduğu belirlendi.

Veteriner hekimler tarafından yapılan incelemenin ardından herhangi bir işaret veya tanımlama bilgisi bulunmayan kaplumbağanın ayrıntılı fotoğrafları çekildi. Kaplumbağanın öldüğü ve sonrasından da karaya vurduğu tahmin ediliyor.

İncelemelerin ardından deniz kaplumbağası belediye ekipleri tarafından yerleşim yerinden uzak bir bölgeye götürülerek gömüldü.(DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu