Tekirdağ

TEKİRDAĞ PANAYIR VE KEŞKEK ŞENLİKLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

TEKİRDAĞ PANAYIR VE KEŞKEK ŞENLİKLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI 30/05/2022 09:45:55 İl genelinde kültür- sanat etkinliklerine imza atan ve Tekirdağ’ın geleneksel…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

TEKİRDAĞ PANAYIR VE KEŞKEK ŞENLİKLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI


30/05/2022 09:45:55

İl genelinde kültür- sanat etkinliklerine imza atan ve Tekirdağ’ın geleneksel renklerini yaşatmak için çalışmalarına devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Malkara ilçesinde Panayır Şenlikleri ile Hayrabolu ilçesinde Keşkek Şenliklerine ev sahipliği yaptı.

 

Malkara ilçesine bağlı Yörük Mahallesi’nde düzenlenen Panayır Şenliklerinde el emeği ürünlerin sergilendiği standatlar kuruldu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul tarafından Yörük Köyü Eğitim-Üretim ve Sanat Mektebi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen  Hayrabolu Subaşı Keşkek Şenliği etkinliğinde müzik dinletisi ve halk oyunları gösterisi ile vatandaşlar gönüllerince bir gün gerçirme imkanı buldu. Keşkek Şenliğinde Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hayrabolu Kaymakamı Mehmet Sülün, Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan ve vatandaşlar yer aldı.

 

Malkara ve Hayrabolu’da gerçekleşen şenliklerde konuşma yapan Başkan Kadir Albayrak, “Kovid-19 gibi zorlu bir sürecin ardından siz değerli vatandaşlarımızla böylesi güzel şenliklerde bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. Tüm halkımıza bu güzel etkinliklere katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, nice şenliklerde buluşmak dileğiyle herkese saygılar ve sevgiler sunuyorum.” dedi.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu