Tekirdağ

IPARD 3 Programı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Kırsalda yaşayan insanların yaşam standartlarını yükseltmek, tarımsal üretim ve verimliliği artırmak amacıyla 2011 yılından beri IPARD destekleri ile yenilikçi projeleri ülkemize kazandıran Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun İrtibat Ofisi Tekirdağ’da açıldı.

Bu kapsamda, tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyette bulunan vatandaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu IPARD 3 Programı Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen toplantıya Tekirdağ Valisi Recep Soytürk’ün yanı sıra Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günya, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Çanakkale İl Koordinatörü Hasan İskender ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Soytürk; “Daha önce çalıştığımız yerlerde kırsal kalkınma birimi bizde yok diye hayıflanıyorduk. Bizim ilimizde de olsa, insanlarımız hızlıca müracaat etse, faydalansa diye. En son Kilis’te olsun diye çok uğraşmıştık. Çok şükür Kilis ve Tekirdağ’da dahil olmak üzere 81 ilde kurulma kararı alındı. Hızlıca Defterdarlık biriminde bir büro oluşturduk. Arkadaşlarımız göreve başladılar. Ziyaretime geldiler, biz gittik dinledik.

Bu birimin ilimizde açılmasının faydalı olacağını düşünüyorum çünkü tarım Trakya Bölgesi’nde oldukça gelişmiş, verimli topraklarımız var, aydın zihniyetli tekniğe önem veren ziraatçılarımız var. Bu desteklerin onlara yol açacağını ve tarımda bir merhale daha kat edeceğimizi düşünüyorum. Bir süre sonra buranın ayrı bir müdürlük olabileceğini, kendi binasının da olabileceğini değerlendiriyoruz. Bu hizmetlerin Tekirdağımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Bu haber Tekirdağ Valiliği’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu