Tekirdağ

Süleymanpaşa’da Cemevinin Temeli Atılıyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, şehrin ve vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda altyapıdan üst yapıya; sosyal ve kültürel alandan ulaşıma kadar birçok alanda Tekirdağ’ı geleceğe taşıyan proje ve hizmetlere imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda Süleymanpaşa ilçesinde Cemevi’nin temel atma töreni 30 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecek.

Süleymanpaşa ilçesi Gündoğdu Mahallesinde yapımına başlanacak olan Cemevi; bodrum kat, zemin kat ve normal kat olmak üzere 3 kattan ve 1.640 m² inşaat alanından oluşuyor. Betonarme karkas sistemi olarak inşa edilen Cemevinde toplantı odası, kesimhane, gasilhane, mescit, teknik birimler, mutfak, soğuk hava deposu ile birlikte yemekhane, 1 adet derslik, danışma, etkinlik alanı 2 adet idari oda, 2 adet derslik ve revir bulunuyor. Yapıda ayrıca 16 araçlık otopark da mevcut olacak.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK; “CEMEVLERİ, ALEVİ VE BEKTAŞİ CANLARIN, YARADAN İLE BİR OLDUKLARI, BÜTÜNLEŞTİKLERİ, DARGINLARIN BARIŞTIĞI, AŞLARINI AYNI SOFRADA BÖLÜŞTÜKLERİ MANEVİ DEĞERİ YÜKSEK YERLERDİR”

Temel atma töreni gerçekleştirilecek olan Süleymanpaşa ilçesi Cemevinin gelecek kuşaklara da kalacak önemli bir proje olduğunu belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “ Büyükşehir Belediyesi olarak proje ve hizmetlerimizi şehrimizin farklı alanlardaki ihtiyaçlarını vatandaşlarımızdan da gelen öneri ve talepleri dikkate alarak hayata geçiriyoruz.

Altyapıdan üstyapıya, ulaşımdan kırsal kalkınmaya, kültürden turizme eğitimden spora kadar çok geniş bir yelpazede hizmet verirken dini, sosyal ve kültürel hizmetleri de ihmal etmemiz söz konusu olamazdı. Cemevleri, Alevi ve Bektaşi Canların, Yaradan ile bir oldukları, bütünleştikleri, dargınların barıştığı, aşlarını aynı sofrada bölüştükleri manevi değeri yüksek yerlerdir.

Bu kapsamda sevgi, hoşgörü, kardeşlik ve dayanışma anlayışı ile tüm Canlarımızla gönül köprüleri kuracağımız Süleymanpaşa Cemevi’nin temeli atacağımız için çok mutluyuz. 30 Temmuz Pazar günü, saat 14.00’te gerçekleştirilecek temel atma törenimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu