Tekirdağ

Süleymanpaşa bir spor tesisi daha kazandı

Süleymanpaşa Belediyesi şehrin dört bir yanında özellikle gençleri spora yönlendirmek üzere yaptığı spor tesislerine bir yenisini daha ekledi.

Namık Kemal Mahallesi’nde inşa edilen tesisin açılışı Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya tarafından yapılırken tesise Tekirdağ’ın önemli isimlerinden 12. Dönem Tekirdağ Milletvekili ve Tekirdağspor’un Kurucu Başkanı Fethi Mahramlı’nın adı verildi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in ev sahipliği yaptığı açılışa, Kaymakam Kaya’nın yanı sıra belediye başkan yardımcıları, siyasi parti ve sivil toplum temsilcileri, mahalle muhtarları, mahalle sakinleri ve çok sayıda basın mensubu da ilgi gösterdi.

YÜKSEL: “GENÇLİĞİ OLMAYANIN GELECEĞİ DE OLMAZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; “Tesisimiz halı saha, basketbol ve voleybol oynanabilen çok amaçlı saha, tenis kortu, çocuk parkı, çay bahçesi ve bisiklet-yürüyüş yolundan oluşuyor. Bu tesiste gençlerimiz ve çocuklarımız için birçok branşta kurslar açarak sporla gelişmelerine destek olacağız. Gençliği olmayanın geleceği de olmaz. Bu anlayışla mahallemize kazandırdığımız tesisimiz, gençlerimize ve çocuklarımıza hayırlı olsun. Namık Kemal Mahallesi’nde geçtiğimiz sezondan kalan yollarımızda asfalt çalışmalarımızı başlatıyoruz,” açıklamasında bulundu. Başkan Yüksel’in konuşmasının ardından kürsüye gelen Namık Kemal Mahallesi Muhtarı Şebnem Çalışkan, Yüksel’e mahalleye yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür ederek çiçek takdim etti.

KAYA: “MARİFET İLTİFATA TABİDİR”

Başkan Yüksel’in ardından kürsüye gelen Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya marifetin iltifata tabi olduğunu belirterek; “Tekirdağ’a önemli hizmetleri olmuş Fethi Mahramlı’nın adının bu tesislerde yaşatılmasının önemli olduğunu düşünüyorum. İngiltere’de okuduğum dönemde gördüğüm spor tesislerine imrenerek bakardım, şu anda burada o tesislerden daha iyierini görüyor olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, spor tesisimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum,” diye konuştu.

YÜKSEL GENÇLERLE TOP OYNADI

Konuşmaların ardından kurdele kesimi ile açılış töreni sona erdi. Törenin ardından protokol mensupları ile tesisleri dolaşan Başkan Yüksel, gençlerle basketbol ve futbol oynadı, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Namık Kemal Spor Kulübü sporcularının da katıldığı Namık Kemal Mahallesi Fethi Mahramlı Spor Tesisi açılışında ayrıca çocuklar için şişme oyun grupları, survivor parkuru, macera küpü, yüz boyama, halka atma ve sosis balon gibi eğlenceli etkinlikler de yer aldı.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu