Tekirdağ

Süleymanpaşa Belediyesinin zirai atıkları geri dönüştüren projesine ödül

Süleymanpaşa Belediyesi, zirai atıkların geri dönüştürülmesi amacıyla hayata geçirdiği proje ile Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından ödüle layık görüldü. Başkan Yüksel, ödülü Ankara’da Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın elinden aldı.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından düzenlenen Yeşil Şehirler Yarışması’na katılan Süleymanpaşa Belediyesi, zirai ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesini amaçlayan “Zirai İlaç Ambalaj Atıklarını Atmazsan Batmaz” isimli projesi ile ödüle layık görüldü.

YÜKSEL ÖDÜLÜ BAKAN BOZDAĞ’IN ELİNDEN ALDI

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Ankara’da TBB Meclis Toplantısında gerçekleştirilen ödül törenine katıldı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Eski Bakan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in katılımıyla gerçekleşen toplantıya iştirak eden Başkan Yüksel, ödülünü Adalet Bakanı Bozdağ’ın elinden aldı. Bakan Bozdağ, başarılı projeleri dolayısıyla Belediye Başkanı Yüksel’i tebrik ederek ödülü takdim etti.

YÜKSEL: “BU ÖDÜLLER BİZİ TEŞVİK EDİYOR”

Ödül töreninin ardından açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Türkiye Belediyeler Birliği’nin düzenlediği ‘Yeşil Şehirler Yarışması’nda Süleymanpaşa Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz “Zirai İlaç Ambalaj Atıklarını Atmazsan Batmaz” projemiz ödüle layık görüldü. Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin’in davetlisi olarak katıldığımız TBB Meclis Toplantısı’nda gerçekleşen ödül töreninde, proje ödülümüzü Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’ın elinden aldık. Şehrimize değer katmak için hayata geçirdiğimiz çok sayıdaki projeden biri olan Zirai İlaç Ambalaj Atıklarını Atmazsan Batmaz projemizin takdir görerek ödüle layık bulunmasından ötürü son derece mutlu olduğumu ve bu gibi ödüllerin bizleri daha çok çalışmaya, üretmeye teşvik ettiğini ifade etmek istiyorum,” diye konuştu.

PROJENİN AMACI NEDİR?

Zirai İlaç Ambalaj Atıklarını Atmazsan Batmaz projesi, kırsal mahallelerde tarımla ilgilenen vatandaşların tarlalarındaki zararlı ot ve böceklerle mücadelede kullandıkları zirai ilaçların ambalajlarının gelişigüzel atılmasının önüne geçmek ve oldukça ağır kimyasallar içeren atıkların güvenli bir şekilde bertaraf edilmesi ve geri kazanılması amacıyla Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilmişti. Proje kapsamında; kırsal mahallelerde zirai ilaç ambalaj kutuları yerleştirilmiş, çiftçilere yerinde bilgilendirici seminerler verilmiş ve broşür, afiş gibi materyallerle bilinçlendirme çalışmaları yürütülmüştü.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu