Tekirdağ

Öğrenciler ücretsiz deneme sınavları ile geleceğe hazırlanıyor

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ücretsiz olarak gerçekleştirilen Temel Yeterlilik…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ücretsiz olarak gerçekleştirilen Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Testi deneme sınavları yapılmaya devam ediyor.

TÜM OKULLARDA EŞ ZAMANLI YAPILIYOR

“Destek Bizden Başarı Sizden” parolası ve öğrencilere fırsat eşitliği yaratma gayesi ile yola çıkan Süleymanpaşa Belediyesinin girişimleri sayesinde gerçekleştirilen sınavlar Süleymanpaşa’daki tüm okullarda eş zamanlı olarak yapılıyor.

LİSELER BİTTİ, ORTAOKULLAR 23 MAYIS’TA LGS DENEMESİNE GİRECEK

Sınavlar yaklaştıkça hazırlıkları arttıran Süleymanpaşa Belediyesi, 17 Mayıs’ta Lise 11. sınıflara yönelik Temel Yeterlilik Testi gerçekleştirdi. 18 Mayıs tarihinde de 12. Sınıflara yönelik hem Temel Yeterlilik ve hem de Alan Yeterlilik Testi uygulaması yapıldı.

Sınavların ortaokul öğrencilerine yönelik olan kısmı ile devam edecek testlerde 7. ve 8. sınıflara 23 Mayıs tarihinde LGS deneme sınavı gerçekleştirilecek.

SORULARIN VİDEOLU ÇÖZÜMÜ YAYINLANACAK

Deneme sınavlarındaki soruların ve tüm cevapların videolu anlatımları https://suleymanpasa.bel.tr/deneme-sinavi-cozumleri bağlantısından tüm öğrencilere ücretsiz olarak ulaştırılacak. Deneme sınavlarından 3 gün sonra tüm sorular ve çözümleri videolu olarak paylaşılacak.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu