Genel

Süleymanpaşa Belediyesi’nden üniversite adaylarına indirimli yardımcı kitap

 

TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi yayınevleriyle imzaladığı protokolle üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere indirimli kitap alma imkanı sağladı.

Süleymanpaşa Belediyesinin girişimleri ile hayata geçirilen proje kapsamında; Türkiye’nin önde gelen yayınevlerinin Tekirdağ şubeleri ile indirimli kitap satış protokolü imzalandı. Protokole göre Süleymanpaşa’da yaşayan 2 bin 500’ün üzerinde 12’nci sınıf öğrencisi, sınava hazırlanırken kullanacağı yardımcı kaynak kitapları ciddi oranlarda indirimlerle satın alabilecek. Protokolle, yüzde 40’tan başlayan ve yüzde  70’lere varan indirimlerden yararlanmak için Süleymanpaşa’da faaliyet gösteren herhangi bir lisede son sınıf öğrencisi olmak yeterli. Süleymanpaşa Belediyesi tarafından ilçe genelindeki tüm lise son sınıf öğrencilerine Paşa Öğrenci Kart dağıtımı geçtiğimiz hafta tamamlandı.  Bu kartlara sahip olan öğrenciler, protokole dahil olan yayınevlerinin kitaplarını büyük indirimlerle satın alabilecekler. Üniversite adayı gençler Paşa Öğrenci Kart ile indirimli yardımcı kitap imkanının yanı sıra aylık 4 GB internet, Paşa kafelerde geçerli 100 TL ve toplu ulaşımda kullanabilecekleri 20 biniş hakkına sahip oluyorlar. Ayrıca ocak, şubat, mart ve nisan aylarında olmak üzere gerçek sınav atmosferinde gerçekleştirilecek olan 4 deneme sınavına da tamamen ücretsiz olarak girecek olan üniversite adayları, bu sınavlar için de herhangi bir ücret ödemeyecekler.

YÜKSEL: TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLIYORUZ

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Söz verdiğimiz gibi, üniversite sınavlarına hazırlıkta lise son sınıf öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu yardımcı yayınlar için imzaladığımız protokolle, Paşa Öğrenci Kart sahiplerine özel yüzde 70’e varan indirim imkanı sağladık. Ciddi maliyetlere sahip yardımcı kaynak kitaplara bu indirimlerle dileyen tüm öğrenciler rahatlıkla ulaşabilecek ve öğrencilerimiz arasında fırsat eşitliği sağlanmış olacak. İndirimli yayınlar ve yayınevleri ile indirim oranlarını öğrenmek isteyen öğrenci kardeşlerimiz, telefonlarına indirecekleri Süleymanpaşa Belediyesi mobil uygulamamızdaki ‘Paşa Kartlar’ menüsünden ulaşabilirler. Gençlerimizin iyi eğitim almaları ve donanımlı bireyler olmaları için belediye olarak elimizden gelen tüm gayreti ortaya koyuyoruz. Şimdiden tüm üniversite adaylarımıza başarılar diliyorum” dedi. (DHA)
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu