Yaşam

Süleymanpaşa Belediyesi’nden sınava hazırlanan gençlere konser

 

TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi, üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencileri başta olmak üzere gençlere yönelik  konser organize etti.

Sahil Dolgu Alanda gerçekleşen Gençlik Konserinde, DJ performansının ardından müzik topluluklarından İkilem sahne aldı. Konser alanını dolduran üniversite adayları ve gençler, gönüllerince eğlenerek unutulmayacak bir gece yaşadı. İkilem konseri öncesi DJ performansı ile dans ederek eğlenen gençler, sınav stresini bir günlüğüne geride bırakmanın mutluluğu ile kendilerinden geçtiler. DJ performansının ardından sahneye gelen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 4ört yıllık görev süresince en büyük yatırımı gençlere yaptıklarını, 50’den fazla spor tesisi, yurtiçi ve yurtdışı geziler, Paşa Öğrenci Kart ile ücretsiz ulaşım ve internet, ücretsiz deneme sınavları gibi gençlere yönelik sayısız proje ve hizmetler ürettiklerini söyledi. Yüksel, gençlere üniversite sınavlarında ve eğitim hayatlarında başarılar diledi.

Konser alanını dolduran gençler, konuşma sırasında Duman grubunun Senden Daha Güzel isimli şarkısını hep bir ağızdan söylemeye başlayarak Başkan Yüksel’e sevgilerini ifade eden pankartlar açtılar. Dev Türk bayrağı seyirciler arasında dalgalanmaya başlayınca Yüksel, gençlerin hazırladığı bu mizansen ve jest karşısında sahnede duygu dolu anlar yaşadı. Gençlere, büyüklere saygı duymayı ancak bildikleri yolda çok çalışarak ilerlemeleri tavsiyesinde bulunan Başkan Yüksel, kötü alışkanlıklardan uzak durmaları, büyük hedefler kurmaktan korkmamaları ve bu hedeflere ulaşmak için çaba göstermeleri çağrısını dile getirdi.

Özellikle lise son sınıf öğrencilerinin sınav stresinden bir süreliğine uzaklaşmaları amacıyla Gençlik Konseri organize ettiklerini ifade eden Başkan Yüksel, “Yeni Türkiye Yüzyılının mimarları; gururumuz, umudumuz, geleceğimiz olan gençlerimiz için düzenlediğimiz gençlik konserinde, Süleymanpaşa’mızın gençleriyle kucaklaştık. Sevilen müzik grubu İkilem’i ağırladığımız şehrimizde, doyasıya eğlenen on binlerce gencimizle birlikte eğlendik. Üniversite sınavına hazırlanan kardeşlerimizin moral depoladığı etkinlikte, gençlerin şahsıma yönelik hazırladıkları sürprizle duygu dolu anlar yaşadık. Bizlere bu güzelliği yaşatan gençlerimize can-ı yürekten şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız gençler” diye konuştu. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu