DepremYaşam

Süleymanpaşa Belediyesi kursiyerleri depremzedeler için kıyafet dikiyor

TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi giyim teknolojileri kursiyerleri  gönüllü olarak depremzedelere kıyafet dikmeye başladı.

Kahramanmaraş emerkezi 2 büyük depremin ardından Süleymanpaşa Belediyesi, mobil aşevi başta olmak üzere afet bölgesine desteğini sürdürüyor. Süleymanpaşa Belediyesi tarafından açılan giyim teknolojileri kursunda eğitim alan kursiyer kadınlar, gönüllülük esası ile depremzedeler için kışlık kıyafet, eşofman, atkı-bere, patik, battaniye gibi tekstil ürünleri üretmeye başladı. Bir haftadır kendi ailelerinden fedakarlık ederek depremzedeler için çalışan gönüllü kursiyer kadınlar, kolilerce kıyafet dikti.

Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Süleymanpaşa Belediyesi Kış Okulları kapsamında yetişkinlere yönelik açılan, kişisel gelişim ve meslek edindirme kursları arasında yer alan giyim teknolojileri kursunda 2 sınıfta toplam 60 kursiyer eğitim alıyor. Kursiyerlerin tamamı dönüşümlü olarak atölyeye girerek depremzedeler için üretim yapıyor.

DİKİLEN KIYAFETLER DEPREM BÖLGESİNEGÖNDERİLECEK

Dikilen kıyafetlerin AFAD’a ulaştırılarak deprem bölgesine gönderileceğini ifade eden giyim teknolojileri eğitmeni Şenay Batı, “Süleymanpaşa belediyemiz ve Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile hayata geçirilen kursumuzda, ev hanımlarımıza biçki, dikiş gibi çeşitli eğitimler veriyor ve bir meslek kazanmalarına önayak olmaya çalışıyoruz. Kursumuz devam ederken yüreğimizi yakan deprem haberini aldık. Kursiyerlerimiz gönüllü olarak depremden zarar gören insanlarımız için kıyafet dikmek istediklerini bize ilettiler. Aralarında para topladılar. Ellerindeki kumaşları getirdiler. Bir hayırsever işadamımızdan da kumaş tedarik ettik ve çalışmalara başladık. Kursiyerlerimizin tamamı gönüllü olarak bu faaliyete katılıyor. Atölyemizin imkanları ölçüsünde dönüşümlü olarak üretim yapıyorlar. Bebekten yetişkine kadar her yaş için çeşitli kışlık kıyafetler, eşofman takımları, atkı-bere gibi giyim ürünlerinin yanında battaniye de ürettik. Bir haftada hatırı sayılır miktarda kıyafet hazırladık. Bunları AFAD ile depremzedelerimize ulaştıracağız. Kursiyerlerimizin eline, yüreğine, emeğine sağlık. Başta Süleymanpaşa belediyemiz ve Halk Eğitim Merkezimiz olmak üzere, destek veren herkese de öğrencilerim adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.(DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu