Tekirdağ

Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar Programı Düzenlendi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıldönümü münasebetiyle Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna Süleymanpaşa ilçemizde bir otelde Tekirdağ Valiliği tarafından İftar Programı düzenlendi.

İftar Programı, Tekirdağ Valisi Recep Soytürk ve eşi  Sayın Nurdan Soytürk Hanımefendi’nin davetlileri karşılaması ile başladı.

Akabinde Rüstempaşa Cami İmam Hatibi Uğur Küskün tarafından Kuran-ı Kerim okundu.

Davetlilerin oruçlarını açmasının ardından İftar Programında bir konuşma yapan Vali Soytürk; “Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıldönümü. Bugün Şehitlerimizin, Gazilerimizin günü. Bugün tüm Türkiye’de olduğu gibi bizde iftar sofrasında bir aradayız. Büyük bir aile olarak, tam bir aile olarak bir aradayız. Hepiniz hoş geldiniz, sefa getirdiniz. Yaklaşık 7 aydır Tekirdağ’dayız. Artık Tekirdağlı olduk. Bundan önce Kilis’te 5 yıl görev yaptım.

Eşim Nurdan Hanımla birlikte tüm ilçelerdeki, tüm köylerdeki Şehit Ailelerimizin, Gazilerimizin bizzat evlerine gittik. Hepsini ziyaret ettik. Bir kısmına 7. 8. defa gittik. Burada da her ilçeye ziyaretlerimde mutlaka bir Gazi ve Şehit derneklerine aynı zamanda bir Şehit Ailesine uğruyorum. Allah nasip ederse eşimle birlikte bütün aileleri evlerinde ziyaret etmek istiyoruz. Bundan da büyük bir onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz.

Bugün size bir tanıdığımdan bir Gaziden bahsetmek istiyorum. Amanos Dağlarının etrafında hem üsteğmen olarak çalışmış hem Albay rütbesi ile Alay Komutanı olarak çalışmış hem de Adana Bölge Jandarma Komutanı olarak çalışmış Hacı Paşamdan bahsetmek istiyorum. Hakikaten çok iyi bir asker, çok iyi bir insan, çok iyi bir dost. Şimdi emekli oldu ona hayırlı ömürler diliyorum.

Bir gün Şehit Ailelerinin olduğu bir dost meclisinde bir şeyden bahsetti ve beni çok etkilemişti. Dedi ki “Allah şehadeti bana nasip etmedi. Vuruldum tam göğsümden vuruldum ama bana Allah onu nasip etmedi.” Öyle üzüntülü, öyle içten, o kadar samimi söyledi ki şehadeti ne kadar istediğini onun gözlerinde hissettim. O anı hiç unutmam Allah ondan razı olsun. Amanoslarda terörü bitirdi. Özellikle Zeytin Dalı Harekatı döneminde Amanoslarda bir tane terörist bırakmadı.

Allah ona hayırlı uzun ömürler versin. Allah hepinize hayırlı ömürler versin. Şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Gazilerimizin ahirete intikal edenlerin mekanları cennet olsun diyor. Hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

Vali Soytürk’ün konuşmasının ardından İl Müftüsü Mustafa Soykök Yemek Duası yaptı.

Vali Soytürk ve Eşi Nurdan Soytürk’ün davetlileri uğurlamasının ardından program sona erdi.

Bu haber Tekirdağ Valiliği’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu