Yaşam

Şarköy’de Şarap Çeşmesi İddiası Sosyal Medyayı Karıştırdı

Sosyal medyada Şarköy’de köylülerin kendi üzümlerinden şarap çeşmesi yaptırdığı iddia edildi. Söz konusu görsel binlerce kez paylaşıldı. Ancak olayın aslı…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Sosyal medyada Şarköy’de köylülerin kendi üzümlerinden şarap çeşmesi yaptırdığı iddia edildi. Söz konusu görsel binlerce kez paylaşıldı. Ancak olayın aslı bambaşka çıktı. Görüntü, 2020’de İtalya’nın köyünde bir şarap evinden kaynaklanan arıza nedeniyle şarabın köylünün evinden aktığı anlara ait olduğu ortaya çıktı.

Twitter’da bir hesap Tekirdağ Şarköy’de köylülerin kendi üzümlerinden şarap çeşmesi yaptırdığına ait bir görsel paylaştı. Paylaşım kısa süre içinde binlerce kişiye ulaştı.

Birçok kişi olayın gerçek olup olmadığı konusunda sorular yöneltti. Söz konusu görseli Google’da arattığımızda paylaşımın gerçek olmadığı ortaya çıkıyor.

4 Mart 2020’de İtalya’nın Castelvetro’nun eteklerinde bir köy olan Settecani’de köyün sakinleri duş almak için banyoya girdiklerinde alışılmadık bir sürprizle karşılaştılar. Musluktan su yerine kırmızı bir sıvı akıyordu. Sıvının sırrı çok geçmeden ortaya çıktı.

Bölgedeki bir şaraphanenin sistemindeki bir arıza, şarabın boru sisteminden yakındaki evlerin musluklarına akmaya başlamasına neden oldu. Hata bir saat içinde düzeltilse de halk o süre zarfından akan şarabı şişelemeyi başardı.

Olay o dönem İtalya basınında geniş yer buldu. Haberin orjinaline gazzettadimodena sitesinden ulaşabilmek mümkün.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu