Tekirdağ

ŞARKÖY İLÇESİ CAMİKEBİR VE CUMHURİYET MAHALLELERİNDEKİ İÇME SUYU VE KANALİZASYON SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURULDU

Tekirdağ il genelinde altyapıda önemli çalışmalara imza atan, dev yatırımlarla her geçen gün altyapı hamlesine bir yenisini ekleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu TESKİ, Şarköy İlçesinde de içme suyu ve kanalizasyon hattı imalatlarını tamamladı.

Şarköy ilçesinde üst kotlar içme suyu inşaatı ile muhtelif sokaklarda içme suyu ve kanalizasyon inşaatı yapım işi kapsamında Cumhuriyet Mahallesi’nde,  İçme suyu imalatlarında 300 metrelik hat yenilenmiş olup bağlantıları yapılarak vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Kanalizasyon imalatlarında ise, bir bölümü deniz kotunun altında zor şartlarda palplanşlı imalat yapılarak yenilenen toplam 745 metre kanalizasyon hattı vatandaşların hizmetine sunulmuştur.

Camikebir Mahallesi’nde ise, Karşıyaka, Yıldırım Caddeleri ve Zübeyde Hanım Sokak’ta üst kotlara su çıkarabilmek için 2.600 metre içme suyu hattı, 50 m3’lük prefabrik içme suyu deposu ve pompa odası imalatı yapılmıştır.

Şarköy’de içme suyu ve kanalizasyon hatları ile ilgili sıkıntı yaşanan bölgelerdeki sorunu çözdüklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Vatandaşlarımızın temel ihtiyaçları arasında yer alan içme suyu hizmetimizi daha temiz, hijyenik ve sağlıklı koşullarda verebilmek için yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Şarköy ilçemizin Cumhuriyet ve Camikebir mahallelerinde içme suyu ve kanalizasyon sorununu çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyet Mahallemizde 300 metrelik içme suyu hattını ve 745 metrelik kanalizasyon hattını çağımız teknolojisinin imkanlarını kullanarak yeniledik. Camikebir Mahallemizde Karşıyaka ve Yıldırım Caddeleri ile Zübeyde Hanım Sokak’ta üst kotlara su çıkarabilmek için 2.600 metre içme suyu hattı, 50 metreküplük içme suyu deposu ve pompa odası yaptık. 3 milyon 635 bin TL bedelli projemizin hizmet götürdüğümüz vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Vatandaşlarımızın ihtiyaç, talep ve beklentileri doğrultusunda projeler geliştirmeye ve hizmet standartlarımızı yükseltmeye devam edeceğiz.” dedi.

İçme suyu hattının açılışında Başkan Albayrak’a eşlik eden Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var da bir konuşma yaparak, yapılan yatırımların hayırlı olmasını diledi ve emeklerinden dolayı Başkan Albayrak’a teşekkür etti.

TESKİ Genel Müdürü Turhan Toprak, Cumhuriyet ve Camikebir Mahallelerinde gerçekleştirilen altyapı imalatları hakkında teknik bilgileri vatandaşlarla paylaştı. Camikebir ve Cumhuriyet Mahallesi muhtarları da birer konuşma yaparak Başkan Albayrak’a, su sorununun çözümünden dolayı teşekkür ettiler.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu