Tekirdağ

Salgın mücadelesi aralıksız sürüyor

Süleymanpaşa Belediyesi, Yeni Tip Korona virüsü (CoVid-19) salgını ile mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler yürüyüş yolları, parklar, çöp konteynerleri başta olmak üzere birçok farklı noktada dezenfeksiyon işlemi gerçekleştiriyor.

2019 yılından bu yana dünyayı etkisi altına alan ve 2020 yılının Mart ayından beri de ülkemizde hayatı olumsuz etkilemeye devam eden Korona virüsü salgını, çeşitli mutasyonlar geçirerek varlığını koruyor. Salgın tedbirlerinin 2 yıldır sürdüğü Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde de Süleymanpaşa Belediyesi tüm imkânları ile salgınla mücadeleye katkı vermeyi sürdürüyor.

KAMUSAL ALANLARDA DEZENFEKSİYON ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

2 yıldır birçok öncü proje üreterek ilçede salgının yayılma hızını azaltmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiren Süleymanpaşa Belediyesi, rutin olarak yerine getirdiği dezenfeksiyon faaliyetlerini de devam ettiriyor. Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar ile hastaneler, resmi kurum binaları gibi kamusal alanların girişleri düzenli olarak dezenfekte edilmesinin yanı sıra, yürüyüş yolları, parklar, otobüs durakları, kaldırımlar, çöp konteynerleri gibi virüsün barınma ve bulaşma ihtimali yüksek olan noktalarda da arındırma işlemleri gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda; Köprübaşı Mevkii’nde bulunan seyyar balıkçıların bulunduğu alan ve kaldırımlar özel solüsyonla arındırıldı. Çınarlı Mahallesi’nde bulunan çocuk parkları da titizlikle ilaçlanarak çocukların güvenle kullanması için hazır hale getirildi. Cumhuriyet Mahallesi Alkaya Mevkii’nde yeni yapılan sahil şeridi yürüyüş yolu temizlendi, dezenfekte edildi ve mahalle sakinlerinin kullanımına sunuldu. Bahçelievler Mahallesi TOKİ Konutları bölgesine hizmet veren geri dönüşüm noktaları ve çöp konteynerleri de arındırılarak olası risklerin önüne geçildi.

AŞI VE KİŞİSEL TEDBİR HATIRLATMASI YAPILDI

Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada, salgınla mücadelede kurumsal tedbirlerin belli oranda başarı sağladığı ancak kişisel olarak alınacak önlemlerin hem bireyleri hem toplumu hastalık kapma riskinden daha büyük ölçüde koruduğu vurgulandı. Açıklamada, aşı başta olmak üzere kişisel hijyen, sosyal mesafe ve maske kullanımına riayet etmenin önemine değinilerek azami hassasiyet çağrısı yinelendi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu