Ergene

Ramazan Ayında Ergene Belediyesi 20 Bin Kişiye İftar Verdi

Mübarek Ramazan ayı boyunca Ergene Belediyesi tarafından her gün farklı bir mahallede düzenlenen sevgi sofralarında 20 bin kişi iftar açtı….

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Mübarek Ramazan ayı boyunca Ergene Belediyesi tarafından her gün farklı bir mahallede düzenlenen sevgi sofralarında 20 bin kişi iftar açtı.

Sadece Türkiye’yi değil tüm dünyayı etkisi altına alan ağır pandemi koşulları ve Covid19 salgını nedeniyle 2 yıl boyunca Ergene’de düzenlenemeyen iftar sofraları bu sene salgın hastalığının yavaş yavaş etkilerini kaybetmesiyle birlikte yeniden düzenlendi. Ergene Belediyesi Ramazan ayı boyunca her gün farklı mahallede sevgi sofraları kurdu. Ergene’de ki hayırsever iş adamları ve Ergene Belediyesi ortaklığında 17 mahallede kurulan iftar sofralarında 20 bin kişi katılarak iftarlarını açtı.

Ergenelilerin huzurlu ve bereketli bir ramazan ayı geçirmeleri için sevgi ve hoşgörünün ön planda olduğu iftar sofralarında buluşmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ramazan ayının bağışlayıcı, sevgi dolu ruhunu iftar programlarıyla birlikte vatandaşlarımızla bir arada yaşadık. 17 mahallemizin tamamında kurulan iftar sofralarımızda toplamda 20 bin vatandaşımız orucunu açtı. İlçemizdeki mahallelerimizde düzenlenen iftarlarımıza vatandaşlarımız yoğun bir katılım sağladı. Hayırsever iş adamlarımız olmak üzere belediye personellerimiz ve iftar sofralarımızın kurulmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

2.500 Erzak Yardımı ve 500 Market Kartı Dağıtıldı

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Ramazan ayında kurulan sevgi sofralarının yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan erzağı ve market kartı yardımlarında da bulunduklarını da belirterek, “Belediyemiz tarafından ilçemizde tespit edilen 2.500 aileye Ramazan ayında içinde kuru gıda, ayçiçek yağı ve diğer temel gıda malzemelerinden oluşan yardım paketlerinden dağıttık. Ergene Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından yapılan inceleme ve araştırmaların ardından ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen ailelere Ramazan ayı boyunca erzak paketi yardımında bulunduk. Erzak paketi yardımlarında ihtiyaç sahibi ailelerimizin hakkaniyetli bir şekilde yararlanmasını sağladık. Erzak yardımlarımızı belediye personellerimiz ailelerimizi adreslerine teslim etti. Ramazan ayındaki erzak yardımlarımızın yanında ayrıca yine ihtiyaç sahibi ailelere 500 adet market kartı dağıtıldı” dedi.

 

Bu haber Ergene Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu