Tekirdağ

ORMANLI-GÜZELKÖY YOLU TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

ORMANLI-GÜZELKÖY YOLU TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

13/10/2023 17:05:10

Modern kentlerin en önemli göstergelerinden biri olan ve insan hayatını kolaylaştıran etkenlerin başında gelen yol çalışmalarına büyük önem veren, bu kapsamda kırsal mahallelerde de yol çalışmalarını aralıksız sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan alternatif güzergâh, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Ormanlı ile Şarköy ilçesine bağlı Güzelköy (Melen) mahallelerini birbirine bağlayan 15 km’lik yol düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Tekirdağ büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Metin Pakdil, projenin önemine değindi ve yol ile ilgili teknik bilgileri paylaştı.

 

BAŞKAN ALBAYRAK: “24 MİLYON 940 BİN 800 TL’LİK DEV YATIRIMIMIZ, ORMANLI-GÜZELKÖY YOLUMUZ VATANDAŞLARIMIZA HAYIRLI OLSUN”

 

Açılış töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yolun tamamlanması ile birlikte Süleymanpaşa ve Şarköy ilçeleri arasındaki mesafenin önemli oranda azalacağını belirterek, “Modern kentlerinden en önemli göstergelerinden biri yoldur. Bu doğrultuda kırsal mahallelerimizin yollarında Tekirdağ tarihinde görülmemiş boyutta gerçekleştirdiğimiz yol yatırımlarımıza da devam ediyoruz. Süleymanpaşa ilçemizin Ormanlı Mahallesi’nden Şarköy ilçemizin Güzelköy Mahallesi’ne inen yolda çalışmalarımızı tamamladık ve Tekirdağ ve Şarköy’ün kaderini değiştirecek tarihi bir proje olan Ormanlı-Güzelköy Yolu’nu bugün itibariyle hizmete açıyor olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 8 metre genişliğe sahip 15 kilometrelik bu yol Süleymanpaşa ve Şarköy ilçelerimiz arasındaki mesafeyi önemli ölçüde kısaltmıştır. Bu alternatif güzergâhı kullanan vatandaşlarımız güvenli ve konforlu bir ortamda ulaşımlarını sağlarken, Ormanlı-Güzelköy’ün eşsiz doğasıyla buluşmanın huzurunu yaşayacak. Bu yolla birlikte Şarköy’e giden yol ciddi anlamda kısalmış olacak ve bu bölgeye bir canlılık ve hareketlilik kazandıracak. Vatandaşlarımız hem yakıttan hem de zamandan tasarruf sağlayacak. Yol çalışmaları ile birlikte bu güzergâhta çeşitli menfez ve heyelan önleme çalışmalarımızı da gerçekleştirdik. 24 milyon 940 bin 800 TL’lik Bu tarihi projemizin tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Çalışmalarda üstün gayret gösteren Fen İşleri Dairesi ekiplerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar ile Ormanlı Mahallesi Muhtarı Şahin Esen ve Güzelköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Deniz de birer konuşma yaparak yolun yapılmasından dolayı Başkan Albayrak başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ettiler ve hayırlı olması temennisinde bulundular.

Hem Ormanlı Mahallesi’nde hem de Güzelköy Mahallesinde gerçekleştirilen açılış törenleri ile birlikte Ormanlı-Güzelköy yolu hizmete açıldı. Başkan Albayrak, açılışın ardından beraberindeki heyet ile birlikte güzergâhta yolculuk yaparak yolu test etti ve yolun hayırlı olması temennisinde bulundu.   

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca yürütülen Ormanlı-Güzelköy yol çalışmalarında 28 bin metreküp alt temel, 26 bin metreküp temel, 3 bin 200 metreküp agrega, 205 ton astar malzemesi ve 205 ton bitüm kullanılmıştır.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu