Ergene

Öğrencilere Çanta ve Kırtasiye Malzemesi Desteği

Yeni eğitim – öğretim döneminin başlaması ile birlikte ailelerin yükünü bir nebzede olsa hafifletmek adına kurulduğu günden bu yana okul çantası ve kırtasiye malzemesi desteğinde bulunan Ergene Belediyesi geleneğini bu yıl da sürdürdü.

Ergene Belediyesi olarak her alanda olduğu gibi eğitim alanında da gerek okulların gerekse velilerin en büyük destekçisi olduklarının altını çizen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Yaz tatili döneminde pek çok okulun tadilatlarında, boya badana ve bahçe düzenlemesi gerçekleştirdik. Okullarımızın taleplerinde elimizden geldiğince imkanlarımız ölçüsünde yanıt veriyor, eksikleri gidermeye çalışıyoruz. Bunlara yaparak okullarımıza, eğitime destek verirken diğer bir yandan da her yıl ilk kez okula başlayan tüm öğrencilere çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtımı gerçekleştirerek velilerin bütçelerine de destek oluyoruz” dedi.

Ergene Belediyesi’nin sadece yol, kanal ve altyapı yapan bir belediye olmadığını rutin belediyecilik faaliyetleri dışında sosyal belediyecilik faaliyetlerine de son derece önem verdiğini kaydeden Başkan Yüksel, “İlçemizdeki kamu kurumlarının, camilerin, sağlık ocaklarının ve okulların her ihtiyacında yanlarında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın her zaman yanlarında olacağız ve onları destekleyeceğiz”  diye konuştu.

Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Ayça Albayraktar’ın da katıldığı programda Başkan Rasim Yüksel’in elinden yeni okul çantaları ve kırtasiye malzemelerini alan minik öğrencilerin mutluluğu yüzlerine yansıdı.

Başkan Yüksel yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrenci, veli ve öğretmenleri ile eğitim camiasına hayırlı ve uğurlu olması temennisinde de bulundu.

Bu haber Ergene Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

Başa dön tuşu