Tekirdağ

ÖĞRENCİLERDEN “SANATA ADIM ADIM” PROJESİ KAPSAMINDA TEMEK KURSLARINA ZİYARET

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (TEMEK) öğrencileri ağırlamaya devam ediyor. Süleymanpaşa Belediyesi Karacakılavuz Anaokulu öğrencileri, “Sanata Adım Adım” projesi kapsamında yakın zamanda gerçekleştirdikleri çini kursu ziyaretinin ardından mozaik atölyesini ziyaret etti.

Süleymanpaşa Belediyesi Karacakılavuz Anaokulu öğrencileri “Sanata Adım Adım” projesi kapsamında öğretmenleri ile birlikte TEMEK Süleymanpaşa Mozaik Atölyesini ziyaret ederek, Resim ve Sanat Eğitim Hocası Emel Şerifoğlu ve kursiyerlerden mozaik sanatının tarihi, teknikleri ve yapılışı hakkında bilgi aldı. Eğitmen Emel Şerifoğlu, öğrencileri kurslarında ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, mozaik sanatını genç kuşaklara aktarmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Karacakılavuz Anaokulu öğrenci ve öğretmenleri de TEMEK mozaik kursiyerleri ve eğitmenlerine kendilerini ağırladıkları için teşekkür etti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ” TEMEK kurslarımız, hem vatandaşlarımızın yeni meslekler edinmesinde önemli bir rol üstleniyor hem de geleneksel el sanatlarını gelecek kuşaklara aktarmak konusunda da önemli bir görevi yerine getirmiş oluyor. Süleymanpaşa Belediyesi Karacakılavuz Anaokulu öğrencilerinin Süleymanpaşa ilçesimizdeki mozaik kursumuzu ziyaret etmelerinden büyük mutluluk duydum. Böyle önemli bir projeyi hayata geçirdikleri için değerli öğretmenlerini de kutluyor ve teşekkür ediyorum.” dedi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu