Ergene

Ergene Belediyesi Çöp Konteynerlerinin Bakım ve Onarımını Yapıyor

Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, değişime ihtiyaç duyulan çöp konteynerlerinin bakım ve onarımının ardından tekrar Ergene halkının kullanımına sunuyor. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel bu çalışma ile önemli ölçüde tasarruf edildiğini belirtti.

Ergene’de vatandaşlara daha temiz ve daha sağlıklı bir yaşam alanı sağlamak amacıyla çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam eden Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ilçe genelinde deforme olmuş çöp konteynerlerini bakıma aldı. Başkan Yüksel, ilçedeki deforme olmuş, kullanılamayacak olan çöp konteynerlerinin elden geçirildiğini belirterek bu kapsamda eskiyen çöp konteynerlerinin boyanıp bakımlarının yapıldığını belirtti.

Başkan Yüksel, “Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz haftanın 7 günü ve 24 saat olarak ilçemizde temizlik çalışmalarını yürütmektedir. Cadde ve sokaklarımızın temizliği, Pazar yerlerinin yıkanması, çöp konteynerlerinin düzenli olarak boşaltılması, yıkanıp dezenfekte edilmelerinin yanı sıra ekiplerimiz ilçemizde deforme olmuş çöp konteynerlerini de bakıma aldı. İnsan sağlığına ve çevre temizliğine büyük önem veriyoruz. Bizler için önemli olan unsur önce insan. Yaşanabilir bir çevrede yaşamın koşulu çevredir. Bu açıdan yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde temizlik açısından çöp konteynerlerimizde ki kötü görüntüyü ortadan kaldırmak için onarımı yapılması gereken çöp konteynerlerimizi bakıma aldık” dedi.

Başkan Yüksel, çöp konteynerlerinin bakteri üretip koku yaymaması için vatandaşların çöplerini ağzı kapalı poşetlere koyarak konteynerlere atmalarını istedi.

Öte yandan Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde çalışmalarını devam ettirirken yaptığı saha kontrolleri kapsamında değişime ihtiyaç duyulan konteynerlerin tespitlerini de sürdürüyor.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu