Çorlu

“Ödüllü Mobil Atık Merkezleri” Hizmete Girdi

Çorlu Belediyesi tarafından “Sıfır Atık” projesi kapsamında hizmete sunulan “Ödüllü Mobil Atık Merkezi” uygulaması üç ayrı mahallede hizmete girdi. Mobil…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Çorlu Belediyesi tarafından “Sıfır Atık” projesi kapsamında hizmete sunulan “Ödüllü Mobil Atık Merkezi” uygulaması üç ayrı mahallede hizmete girdi. Mobil merkezlere getirilen atıklar ödüle dönüşüyor.

Ev ve iş yerlerinde toplanan kâğıt, karton, plastik ve metal gibi geri dönüştürülebilir atıkların ekonomiye geri kazandırılabilmesi amacıyla Çorlu Belediyesi tarafından hazırlanan “Sıfır Atık” projesi kapsamında, geçtiğimiz yıl Bayrec Geri Dönüşüm firması ile yapılan sözleşmenin arından oluşturulan “Ödüllü Mobil Atık Merkezi” üç ayrı mahallede hizmet vermeye başladı.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Güner Çetin, projenin hayata geçtiğini ve yetkili firma Bayrec Geri Dönüşüm tarafından yürütüleceğini belirterek “Ödüllü Mobil Atık Merkezi, pazartesi ve salı günleri Havuzlar Mahalle Muhtarlığı, çarşamba ve cumartesi günleri Nusratiye Mahalle Muhtarlığı, perşembe ve cuma günleri Cemaliye Mahalle Muhtarlığı yanında 09.00-16.00 saatleri arasında hizmet verecek şekilde planlanmış olup vatandaşlar ve iş yerleri tarafından atık merkezine getirilecek kâğıt, karton, plastik ve metal atıklar kilo başına 0,1 puan (0,10 kuruş) karşılığında teslim alınacak.

Atık toplama merkezi olarak hizmet verecek olan ‘Ödüllü Mobil Atık Merkezi’ne atıklarını getiren akıllı telefon sahibi vatandaşların ödülleri telefonlarında yüklü olan “Çorlu Sıfır Atık” uygulaması üzerinden, akıllı cep telefonu olmayan kullanıcılara ise atık merkezinde oluşturularak atık kimliği aracılığı ile puanları sisteme yüklenecek. Kazanılan puanlar ödüle dönüşecek ve “Çorlu Sıfır Atık” uygulaması üzerinden ya da atık merkezlerindeki ekiplerin yardımıyla sistemde bulunan ödüllerden biri tercih edilerek hak sahiplerine teslim edilecek. Vatandaşlar uygulama hakkında uygulama merkezinde bulunan görevlilerden bilgi alabilecekler.

Ayrıca apartman, site ve okullarda toplanan geri dönüşüm atıkları için de mobil uygulama üzerinden alınacak randevu ile atıklar belirtilen adreslerden teslim alınarak karşılığında da uygulama üzerinde de belirtilen ödüllerden biri ilgililere teslim edilecek. Talep edilmesi hâlinde site ve apartmanlar için 800 litrelik atık toplama konteyneri teslimi de yapılabilecek.

Öte yandan Çorlu Belediyesi sınırlarında atık toplama yetkisinin sadece Bayrec Geri Dönüşüm firmasında olduğunu belirtmek istiyorum. Vatandaşlarımızdan izinsiz olarak atık toplayan şahıs ve firmalara geri dönüşüm atıklarının verilmemesini rica ediyoruz. Yaptığımız uyarılara rağmen izinsiz olarak geri dönüşüm atıklarını toplayanlar hakkında Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından cezai işlem uygulanacaktır. Vatandaşlarımızın belediyemiz ve ilgili firma dışında izinsiz olarak atık toplayanlar konusunda dikkatli olmalarını ve şüphe duymaları halinde bizlere şikâyette bulunmalarını rica ediyoruz.

Siz değerli vatandaşlarımızla birlikte daha yaşanılır bir dünya ve daha temiz bir çevre için çalışmaya ve hizmet üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu