Yaşam

Nostaljik tren, Kırklareli Millet Bahçesi’nde

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ, (DHA)- KIRKLARELİ Valiliği tarafından düzenlenen anket sonucu Millet Bahçesi’nde yer almasına karar verdiği nostaljik tren Millet Bahçesi’ndeki yerini aldı.

Kırklareli Valiliğinin anketi sonucu Millet Bahçesi projesinde yer almasına karar verilen nostaljik tren ve ekipmanları Aydın’ın Efeler ilçesindeki TCDD 56149 seri numaralı 1949 yapımı buharlı lokomotif, TIR  ile kente getirildi. 2009 yılına kadar yük ve yolcu taşımalığında hizmet veren lokomotif ile kömür vagonu iş makineleri yardımıyla millet bahçesindeki yerini aldı. TOKİ tarafından şehrin merkezinde yapılacak Millet Bahçesi’nde doğa ile uyumlu olarak buradaki mevcut yeşil alanı 3 kat arttıracak şekilde planlandı. Kırklareli halkının nefes alabileceği nezih ve doğal bir ortamda, yeşillikler içerisinde, koşu, yürüyüş, bisiklet parkurları, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğayla iç içe bir sosyal yaşam alanında sosyal, kültürel gibi faaliyetleri yapabileceği Kırklareli Millet Bahçesi, bu yıl içerisinde tamamlanacak.(DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu