Çorlu

Masal Park´a Ziyaretçi Akını

23 Nisan 2022 tarihinde açılan Masal Park’a vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Bölgenin ilk ve tek tema parkı olan Masal Park’ı…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

23 Nisan 2022 tarihinde açılan Masal Park’a vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Bölgenin ilk ve tek tema parkı olan Masal Park’ı açıldığı günden sonra yaklaşık 30 bin kişi ziyaret etti.

Çorlu Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve açıldığı gün yaklaşık 10 bin kişiyi ağırlayan Masal Park’a yoğun ilgi her geçen gün artıyor. Açıldığı günden bu yana bir ay bile olmamasına rağmen yaklaşık 30 bin kişinin ziyaret ettiği Masal Park; Çorlulu vatandaşların yanı sıra İstanbul, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale gibi çevre il ve ilçelerden de ziyaretçi akınına uğruyor.

Çizgi film karakterleri ve masal kahramanları ile donatılan 21 dönümlük arsa üzerine inşa edilen parkı gezen vatandaşlar parktan büyük bir memnuniyet ile ayrılıyor. İçerisinde 21 farklı konsept ve 167 tane masal kahramanı bulunan Masal Park, yerli ve yabancı masal kahramanları ve çizgi film karakterlerinin yanı sıra masal okuyan ağaç, oyun grupları, yürüyüş ve bisiklet yolları, kafe ve dinlenme alanları ile de büyük ilgi görüyor.

“Fark Yaratan Bir Projeyi Hayata Geçirdik”

Masal Park’a vatandaşların yoğun ilgi göstermesinden bir hayli mutluluk duyduğunu belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Parkımızın bu denli yoğun ilgi görmesi bizleri çok mutlu ediyor. Bölgede fark yaratan bir projeyi hayata geçirdiğimiz için mutluyuz. Çorlu’muza önemli sayıda ziyaretçi çekeceğini düşündüğümüz Masal Park açıldığı ilk gün itibarıyla bu fikrimizi doğruladı. Açılış gününde 10 bini aşkın vatandaşımızı ağırladığımız Masal Park, nisan ayında yalnızca 4 gün açıktı ve bu sürede açılış günü hariç 2 bin 441 ziyaretçi ağırladı.

“Kentimize Kalıcı Bir Eser Bıraktık”

Mayıs ayında ise daha ayın yarısı bile olmamasına karşın ilk on günde parkımızı 16 bin 069 kişi ziyaret etti. Hem Çorlu’muzda hem de bölgemizde turistik gezilere değer katan ve kentimizi cazibe merkezi hâline getiren Masal Park’ımız ile gurur duyuyoruz. Kentimize bir kalıcı eser daha bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın Masal Park’a yoğun ilgi göstermesi ne kadar doğru bir projeyi hayata geçirdiğimizi bir kez daha kanıtlamış oldu. Türkiye’nin her yerinden misafirlerimizi parkımızda ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu haber Çorlu Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu