Çorlu

Sarıkurt’a Borçlanma Yetkisi Verildi

Çorlu Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi Meclis Salonu’nda Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Mart ayı olağan meclis toplantısında alınan kararlar şu şekilde oldu:

– Çorlu Belediyesi ile Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi arasında ortak hizmet projesi yapılması hususu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– Tedaş 18. Bölge Müdürlüğünün talebine istinaden; mülkiyeti Çorlu Belediyesine ait olan Hıdırağa Mahallesindeki bir taşınmazın 2942 Sayılı Kanunun 30. maddesine istinaden devri konusunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– İçkili bölge taleplerinin görüşülmek üzere İçişleri Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Çorlu Belediyesine ait sosyal tesislerde satışa sunulacak kahvaltı ürün grubunun ücret tarifesinin belirlenmek üzerine Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Meclis’e verilen arada toplanan komisyonun belirlemiş olduğu ücret tarifesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Çorlu Belediyesine ait spor tesisleri ile kafe işletmelerinde uygulanacak ücret tarifesinin belirlenmek üzerine Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Meclis’e verilen arada toplanan komisyonun belirlemiş olduğu ücret tarifesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere gerekli olan 6 adet aracın alınması hususu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– Plan ve Bütçe Komisyonu raporu Meclis Üyesi Değer Kara tarafından Meclis’e okundu ve rapor görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– İmar planı değişikliklerinin görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– İmar Komisyonu raporu maddeleri Meclis Üyesi Cihan Kaygusuzoğlu tarafından tek tek okunarak oylandı ve rapor oy çokluğuyla kabul edildi.

– Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a borçlanma yetkisi verilmesi hususu görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu