DepremYaşam

Marmaraereğlisi’nden deprem bölgesine yardım

Şafak TAŞOYAR / MARMARAEREĞLİSİ (Tekirdağ), (DHA)- TEKİRDAĞ’ın Marmaraereğlisi ilçesi Belediye Başkanı Hikmet Ata, merkez üssü Kahramanmaraş olan deprem bölgesine gıda, hijyen, ısıtıcı ve battaniye gibi malzemelerle dolu 4 yardım TIR’ı ve hasta nakil işlemlerinde kullanılması için 1 ambulans ile arama kurtarmada kullanılmak üzere 2 kamyon ve 2 kepçe gönderildiğini söyledi.

Marmaraereğlisi Belediyesi, Tekirdağ Valiliği tarafından afet bölgesine destek amacıyla yapılacak faaliyetleri koordine etmek için oluşturulan il koordinasyon kurulunun çalışmalarına destek olmak üzere ilk günden itibaren harekete geçti. Doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesini etkileyen asrın felaketi için afet bölgesine çok sayıda yardımlar TIR’lar aracılığıyla gönderilirken, ambulans ve teknik ekipman desteği de sağlandı.

MARMARAEREĞLİSİ HALKI TEK YÜREK OLDU

Depremin hemen ardından başlayan yardım toplama çalışmaları sonucunda, binlerce yardım malzemesi Marmaraereğlisi Belediyesi’nin toplama noktalarına getirildi. Toplanan ilk malzemeler depremin üzerinden 24 saat geçmeden yardım TIR’ına yüklenerek deprem bölgesine ulaştırıldı. Yapılan çağrılarla duyurulan yardım toplama noktasına adeta akın eden Marmaraereğlisi halkı, tek yürek olarak afetzedelere destek verdiler. Bebek bezi, hijyenik ped, ıslak mendil peçete gibi temizlik malzemeleri ile kuru gıda, kullanılmamış kışlık kıyafet, battaniye, elektirikli ve tüplü ısıtıcı gibi yüzlerce bağışlanan yardım malzemesi, belediye personellerince paketlenip hazırlanarak afet bölgesine gönderildi.

‘GÜN BİRLİK GÜNÜ’

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, günün birlik olma ve tek yürek olma günü olduğunu vurgulayarak, “Tüm kaygımız ihtiyacı olan depremzede kardeşlerimize yardımcı olmaktır. Birlik ve dayanışma içerisinde bu süreci atlatacağız. Kıymetli hemşerilerimin, afet bölgesindeki depremzede vatandaşlarımıza ulaştırmak üzere başlattığımız yardım kampanyamıza gösterdikleri büyük ilgiden dolayı her birine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Yardımda bulunacak vatandaşlarımızın, sosyal medya hesaplarımızda belirttiğimiz bölgenin acil ihtiyaçları hususunda yardımlarını ulaştırmalarını rica ediyorum. Birliğimiz beraberliğimiz daim olsun. Allah her birinden razı olsun” dedi.(DHA)

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu