Tekirdağ

MALKARA ÇOK AMAÇLI SALON’UN TEMELİ DÜZENLENEN TÖRENLE ATILDI

MALKARA ÇOK AMAÇLI SALON’UN TEMELİ DÜZENLENEN TÖRENLE ATILDI


31/01/2022 15:31:08

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi altyapıdan ulaşıma, kültürden sosyal hizmetlere kadar Tekirdağ’ı geleceğe taşıyan projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Malkara Çok Amaçlı Salon’un temel atma töreni gerçekleştirildi.

Törenin açılış konuşmasını Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Yüksel Özdal gerçekleştirdi. Özdal konuşmasında Malkara Çok Amaçlı Salon’un teknik yapısı hakkında bilgi verdi.  Yüksel Özdal’ın ardından konuşmalarını gerçekleştiren Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ise emeği geçenlere teşekkür ederek çok amaçlı salonun hayırlı olması temennisinde bulundu.  

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “MALKARA ÇOK AMAÇLI SALON İLÇEMİZDE KENT YAŞAMINA RENK KATACAK”

Temel Atma Töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak 11 ilçe için çalışmaya ve proje üretmeye devam ettiklerini belirterek, “Malkara Çok Amaçlı Salon Projemizin inşaat çalışmalarını başlatmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu büyük ve modern tesis, Malkara ilçemizde kent yaşamına renk katacak. Siz değerli vatandaşlarımıza, birlikte hizmet vermenin gurur ve mutluluğunu paylaştığımız Malkara Belediyemizin iş birliği ile kültürel, sanatsal ve sosyal organizasyonlar düzenleyeceğiz. Malkara ilçemiz hak ettiği hizmetleri alıyor.  Göreve geldiğimiz 2014 yılında bu yana Malkara ilçemize Orhan Öztrak Ortaokulu’muzu, Malkara Otobüs Terminalimizi, Malkara Aile Yaşam Merkezimizi, Malkara Çavuşköy Et Kombinamızı kazandırdık. Aynı şekilde altyapı da dâhil olmak üzere pek çok belediyecilik projesine imza attık. Bu süre zarfında Malkara’ya 282 Milyon TL bedelinde yatırım gerçekleştirdik. Kırsal Kalkınma Projemiz kapsamında yer alan Malkara, Türkiye’nin tarım ve hayvancılığında yükselen bir değer olmaya devam ediyor. Bugün burada temelini attığımız Malkara Çok Amaçlı Salonumuzun yapım çalışmalarını en kısa sürede tamamlayarak bu büyük ve modern tesisimizi siz değerli vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Malkara Çok Amaçlı Salonumuzun şimdiden Malkara’ya ve Tekirdağ’a hayırlı olmasını diliyor, projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından butona basılması ile Malkara Çok Amaçlı Salonun temeli atıldı.

Törende Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar yer aldı.

MALKARA ÇOK AMAÇLI SALON 2 BİN 443 METREKARE İNŞAAT ALANINA SAHİP

Malkara ilçesi Camiatik Mahallesi’nde yapımına başlanan ve 2 bin 443 metrekare inşaat alanına ve 15 Milyon 868 Bin 640 TL yatırım maliyetine sahip olan Malkara Çok Amaçlı Salon; bodrum, zemin ve normal kattan oluşuyor. Bodrum katta; su deposu, makine dairesi, elektrik odası, mescit, abdesthane ve depo yer alırken zemin katta ise; güvenlik, bilet satış noktası, idari oda, erkek VİP odası, kadın VİP odası, dekor deposu ve sahne arkası yer alıyor. Birinci katta ise 8 tanesi engelli yeri olmak üzere 282 kişilik çok amaçlı salon, ışık ve ses odaları, fuaye, kafeterya ve mutfağı ve bebek bakım odası yer alıyor.

 

Yazar= Tekirdağ Belediyesi | Bülten

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu